REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Media

Jedna trzecia akcji Wirtualnej Polski zmienia właścicieli. Trafią między innymi... do szefów WP

Sprzedaż akcji Wirtualnej Polski staje się faktem. Blisko jedna na trzy z nich zmienia właściciela. Swoich udziałów pozbywa się firma European Media Holding na rzecz inwestorów i trzech szefów WP.

01.12.2016
12:15
akcje WP
REKLAMA
REKLAMA

Na sprzedaż akcji Wirtualnej Polski w ramach oferty prywatnej zdecydowało się European Media Holding i Jarosław Mikos (przewodniczący rady nadzorczej WP). Łącznie właściciela zmienia aż 27,18 proc. akcji WP.

European Media Holding to firma, w której udziałowcami są - między innymi - fundusze inwestycyjne Innova Capital i MCI Management. Sprzedaż akcji zwykłych kierowana jest do nieznanych jeszcze uprawnionych inwestorów instytucjonalnych.

7,79 mln zwykłych akcji WP o wartości 389,5 mln zł przejmują inwestorzy instytucjonalni.

Zwykłe akcje sprzedawane są w trybie przyspieszonego budowania księgi popytu. Pozostałą część wykupują Jacek Świderski, Michał Brański i Krzysztof Sierota, czyli członkowie zarządu Wirtualnej Polski.

Trzej nabywcy przejmują 3,4 mln uprzywilejowanych akcji WP. Na jedną taką akcję przypadają dwa głosy na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy. Wartość ich wszystkich to 85,2 mln zł.

Kredyt na transakcję zobowiązał się udzielić mBank.

Za warunek dojścia do skutku tej transakcji - czyli sprzedaży akcji uprzywilejowanych WP - ustalono sprzedanie w ofercie prywatnej min. 90 proc. zwykłych akcji wystawionych na sprzedaż przez European Media Holding (a tym samym Innova Capital i MCI Management).

Dotychczasowi inwestorzy - Innova Capital i MCI Management - całkowicie wycofują się z Wirtualnej Polski. European Media Holding, w którym udziały mają obydwa fundusze, zdecydowało się sprzedać wszystkie posiadane akcje WP po roku od giełdowego debiutu.

Wedle informacji podanych przez Innova Capital sprzedaż zakończyła się powodzeniem.

Właściciela, zgodnie z planem, zmieniły wszystkie akcje, które wystawiono na sprzedaż - czyli 7,79 mln sztuk. Ich wartość to 389,5 mln zł, co oznacza, że cena jednostkowa za akcję była na poziomie 50 zł.

REKLAMA

Jak podają Wirtualne Media, Innova Capital jest zadowolone z inwestycji, bo "średnioroczna stopa zwrotu z inwestycji w Wirtualną Polskę wyniosła ponad 60 proc.".

Debiut Wirtualnej Polski na giełdzie w zeszłym roku nastąpił przy cenie 32 zł za jedną akcję.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA