REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Jeśli konsolowy multiplayer, to tylko Xbox One. Graczom spodoba się ta aktualizacja

Właśnie pojawiła się druga część aktualizacji rocznicowej Windows 10 dla konsol Xbox One a także aktualizacje dla aplikacji Xbox na wszystkich systemach, na których jest dostępna. Zmian jest sporo!

10.11.2016
17:45
Xbox One S
REKLAMA
REKLAMA

Członkowie programu Xbox Insider testowali tę aktualizację już od pewnego czasu. A teraz trafia ona do wszystkich, którzy posiadają Windows 10 na PC i konsolach. Osobna aktualizacja pojawiła się też dla aplikacji Xbox na Windows, Androida i iOS-a. Zmiany? Przede wszystkim dla fanów gry multiplayer. Teraz będzie ona jeszcze wygodniejsza, co udowadnia, że Xbox Live jest jednym z największych atutów Microsoftu.

Aktualizacja wprowadza funkcje Klubów i Poszukiwania grup (LFG - Looking for Groups) w Xbox Live, ułatwiając graczom poszukiwanie znajomych do gry, na dowolnym urządzeniu. W aktualizacji udostępnione zostają również wiadomości grupowe, ranking wyników Gamerscore oraz ikony emoji w wirtualnej klawiaturze.

No, ale po kolei.

Kluby Xbox Live

Xbox One co nowego class="wp-image-528039"

Kluby są grupami tworzonymi i zarządzanymi przez graczy, które pomogą poznać znajomych, którzy lubią te same gry. Każdy może się przyłączyć lub stworzyć klub i prawdopodobnie w Xbox Live będzie można znaleźć kluby o prawie każdej tematyce.

Jako członek klubu, gracz może tworzyć grupy, grać w gry, zakładać sesje i łatwo komunikować się za pomocą głosu i rozmów tekstowych na konsoli Xbox One i aplikacji Xbox w systemie Windows 10, iOS i Android. Można wyszukiwać kluby (lub tworzyć własne) w zakładce Społeczność na Xbox One i sekcji Kluby w innych urządzeniach, a kluby związane z grą będą widoczne w wyszukiwaniu.

Administrator klubu będzie mieć do dyspozycji narzędzia, aby zapewnić wszystkim świetną zabawę i pomóc stworzyć żyjące, i zintegrowane środowisko graczy.

Rzadkie osiągnięcia

Xbox One co nowego class="wp-image-528041"

Rzadkie osiągnięcia pozwalają sprawdzić, jak unikalne są osiągnięcia poszczególnych graczy w danej grze. Gdy zdobędziesz rzadkie osiągnięcie, dostaniesz specjalną ikonę powiadamiania i diamentową odznakę. Innymi słowy, jeżeli lubisz SWAG (a czasem nie ma w nim nic złego), to właśnie dostajesz kolejne narzędzie do przechwałek.

 Wiadomości grupowe w Xbox Live

Xbox One co nowego class="wp-image-528042"

Tego bardzo brakowało! Wiadomości grupowe pozwalają koordynować komunikację i pozostać w kontakcie z przyjaciółmi i innymi graczami, wysyłając pojedynczą wiadomość grupową do wszystkich w jednej rozmowie.

Można również dodawać osoby do grupy i dynamicznie zmieniać temat rozmowy. Funkcja działa na konsolach Xbox One i w aplikacji Xbox w systemie Windows 10, oraz na urządzeniach iOS i Android. Aby ułatwić pisanie wiadomości na konsoli, Microsoft dodał klawiaturę znaną z pozostałych wersji Windows 10, a więc oferującą funkcje podpowiadania tekstu ze słownika i wstawiania emotek.

Co dalej?

REKLAMA

Xbox One jako jedyne urządzenie z Windows 10 otrzymał aktualizację rocznicową z opóźnieniem i rozbitą na dwie fale. Na tym jednak aktualizacji rozwojowych, na razie, koniec, choć niewykluczone są drobne poprawki w funkcjach czy interfejsie. Kolejna aktualizacja dla Windows 10, „Creators Update”, ma się pojawić pod koniec marca. Microsoft na razie prezentował w niej nowości dla tabletów i komputerów PC. Nie wiemy zatem jeszcze co jest szykowane dla konsol Xbox One. Wiemy tylko, że poczekamy na to co najmniej pięć miesięcy.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA