REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Dzięki tej nowości w Windows 10 zredukujesz liczbę aplikacji na swoim urządzeniu

Do programu Windows Insider właśnie trafiła nowa kompilacja aktualizacji Creators Update. Wśród nowości znajduje się jedna, która pozwoli ci zredukować liczbę aplikacji na twoim urządzeniu.

18.11.2016
17:11
Windows 10: EPUB wkrótce otworzysz w przeglądarce
REKLAMA
REKLAMA

Windows 10 Creators Update to mająca się pojawić pod koniec marca przyszłego roku aktualizacja rozwojowa dla systemu operacyjnego Microsoftu. Z oficjalnych komunikatów firmy mniej więcej wiemy co nowego znajdzie się w Windows 10 Creators Update. Te komunikaty medialne muszą być jednak dość zwięzłe, dlatego też pozostałe nowości co rusz są odkrywane w kolejnych, testowych kompilacjach udostępnianych w ramach programu Windows Insider.

Najnowsza kompilacja, oznaczona numerem 14971 i udostępniona na razie wyłącznie w najbardziej „ryzykownym” kręgu Fast Ring, wprowadza ciekawą nowość do przeglądarki Edge związaną z e-bookami. Co prawda wątpliwym jest, by dla częstego czytelnika e-booków była satysfakcjonująca, ale przyda się tym, którzy do nich zaglądają sporadycznie

Edge z natywną obsługą plików EPUB

Po zainstalowaniu aktualizacji Creators Update będziemy mogli otwierać e-booki zapisane w formacie EPUB bez konieczności instalowania dedykowanej temu formatowi aplikacji. Czy to telefon, czy tablet, czy PC (a może i Xbox?), system operacyjny otworzy je w oknie systemowej przeglądarki internetowej.

Edge pozwoli na proste funkcje konfiguracyjne, takie jak zmiana rozmiaru i kroju czcionki. Książka też zostanie na życzenie przeskanowana przez Cortanę w krajach, gdzie ta jest dostępna, którą następnie będzie można pytać o jej treść, choć w tym przypadku właściwie to tylko taka bardziej wydumana wyszukiwarka tekstu.

REKLAMA

Nowinka, z pewnością, drobna. Dalej będę polecał Calibre jako narzędzie do katalogowania e-booków i fredę do ich lektury, bo ich obsługa w Edge jest zbyt prostacka na potrzeby kogoś, dla kogo e-booki to istotna część życia. Reszcie jednak z pewnością wystarczy systemowa obsługa i porządek w aplikacjach.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA