Oprogramowanie  / News

Do testów tej nowości w aktualizacji Windows 10 będziesz potrzebował towarzystwa

Jedną z kluczowych nowości zawartych w aktualizacji Creators Update dla Windows 10 jest nowa koncepcja na interakcję z naszymi kontaktami. A teraz można ją już testować w ramach programu Windows Insider.

Opowiadając o aktualizacji Creators Update dla Windows 10 firma Microsoft skupiła się na prezentowaniu narzędzi i mechanizmów do tworzenia treści i samoekspresji. To jednak przecież nie jedyne nowości dla Okienek, a tylko te najbardziej „medialne”. Poza oczywistymi sprawami, takimi jak usprawnienia w zakresie bezpieczeństwa, wydajności i stabilności pojawią się nowości użytkowe.

Jedną z nich jest moduł My People, który uzupełni aplikację Kontakty i funkcję systemową „Udostępnij”. Według badań przeprowadzonych przez Microsoft większość użytkowników kontaktuje się z bardzo wieloma osobami, ale tylko kilka kontaktów jest dla nas faktycznie istotnych i cennych. Te osoby mają być zawsze pod ręką w Windows 10.

My People
Funkcja My People to jeden z elementów mających odświeżyć pamiętające czasy Windows 8 menu udostępniania

My People – jak to działa?

I to dosłownie pod ręką. Nawet na pasku zadań. Każdy kontakt ma być powiązany z zasobami, jakich używa. Przykładowo, jeżeli wiem, że mój wydawca, Mateusz Nowak, chce niniejszą notkę odebrać celem publikacji, mogę z poziomu interfejsu systemowego od razu udostępnić mu ją na Dropboksie i powiadomić o tym na Messengerze. Zakładając oczywiście, że mam do tego aplikacje obsługujące Share API („Udostępnij”).

My People

Działać to będzie również w drugą stronę, nie tylko z poziomu danego kontaktu. Zamiast otwierać będący pod ręką kontakt celem interakcji lub wysłania danych, możemy też z poziomu aplikacji od razu wskazać osobę, której mamy daną treść wysłać.

My People – jak uruchomić?

Moduł ten będzie integralną częścią systemu od momentu pojawienia się w kanale produkcyjnym aktualizacji Creators Update, co ma nastąpić pod koniec marca przyszłego roku. Funkcja ta miała niebawem trafić do programu Windows Insider, a więc do testowych, nieukończonych wersji Windows, sprawdzanych pod kątem błędów i niedoróbek.

Jak się jednak okazuje, funkcja ta jest już dostępna, choć na razie ukryta przed testerami, co odkrył zzytelnik serwisu MSPoweruser. By ją uruchomić należy włączyć Edytor rejestru, odnaleźć klucz „HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\SharePlatform” i wprowadzić do niego nową 32-bitową wartość DWORD o nazwie „EnableNewShareFlow” i ustalić jej parametr na „1”, a następnie zrestartować powłokę poprzez ponowne zalogowanie się lub uruchomienie ponowne komputera.

Ostrzegłbym was, że grzebanie w Rejestrze to coś, co czynicie wyłącznie na własną odpowiedzialność, ale skoro jesteście i tak już członkami Windows Insider, to zapewne o tym wiecie…

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst