REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Do testów tej nowości w aktualizacji Windows 10 będziesz potrzebował towarzystwa

Jedną z kluczowych nowości zawartych w aktualizacji Creators Update dla Windows 10 jest nowa koncepcja na interakcję z naszymi kontaktami. A teraz można ją już testować w ramach programu Windows Insider.

28.11.2016
17:51
My People, czyli potencjalnie użyteczna nowość w Windows 10
REKLAMA
REKLAMA

Opowiadając o aktualizacji Creators Update dla Windows 10 firma Microsoft skupiła się na prezentowaniu narzędzi i mechanizmów do tworzenia treści i samoekspresji. To jednak przecież nie jedyne nowości dla Okienek, a tylko te najbardziej „medialne”. Poza oczywistymi sprawami, takimi jak usprawnienia w zakresie bezpieczeństwa, wydajności i stabilności pojawią się nowości użytkowe.

Jedną z nich jest moduł My People, który uzupełni aplikację Kontakty i funkcję systemową „Udostępnij”. Według badań przeprowadzonych przez Microsoft większość użytkowników kontaktuje się z bardzo wieloma osobami, ale tylko kilka kontaktów jest dla nas faktycznie istotnych i cennych. Te osoby mają być zawsze pod ręką w Windows 10.

My People class="wp-image-530981"
Funkcja My People to jeden z elementów mających odświeżyć pamiętające czasy Windows 8 menu udostępniania

My People – jak to działa?

I to dosłownie pod ręką. Nawet na pasku zadań. Każdy kontakt ma być powiązany z zasobami, jakich używa. Przykładowo, jeżeli wiem, że mój wydawca, Mateusz Nowak, chce niniejszą notkę odebrać celem publikacji, mogę z poziomu interfejsu systemowego od razu udostępnić mu ją na Dropboksie i powiadomić o tym na Messengerze. Zakładając oczywiście, że mam do tego aplikacje obsługujące Share API („Udostępnij”).

My People class="wp-image-530983"

Działać to będzie również w drugą stronę, nie tylko z poziomu danego kontaktu. Zamiast otwierać będący pod ręką kontakt celem interakcji lub wysłania danych, możemy też z poziomu aplikacji od razu wskazać osobę, której mamy daną treść wysłać.

My People – jak uruchomić?

Moduł ten będzie integralną częścią systemu od momentu pojawienia się w kanale produkcyjnym aktualizacji Creators Update, co ma nastąpić pod koniec marca przyszłego roku. Funkcja ta miała niebawem trafić do programu Windows Insider, a więc do testowych, nieukończonych wersji Windows, sprawdzanych pod kątem błędów i niedoróbek.

REKLAMA

Jak się jednak okazuje, funkcja ta jest już dostępna, choć na razie ukryta przed testerami, co odkrył zzytelnik serwisu MSPoweruser. By ją uruchomić należy włączyć Edytor rejestru, odnaleźć klucz „HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\SharePlatform” i wprowadzić do niego nową 32-bitową wartość DWORD o nazwie „EnableNewShareFlow” i ustalić jej parametr na „1”, a następnie zrestartować powłokę poprzez ponowne zalogowanie się lub uruchomienie ponowne komputera.

Ostrzegłbym was, że grzebanie w Rejestrze to coś, co czynicie wyłącznie na własną odpowiedzialność, ale skoro jesteście i tak już członkami Windows Insider, to zapewne o tym wiecie…

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA