REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Szukasz dobrego smartfona za nieco ponad 1000 zł? Mam dla ciebie propozycję

Jeżeli szukacie smartfonu kosztującego około 1000 zł, powinniście bardzo poważnie rozważyć kupno smartfonu Wiko ufeel Prime, który właśnie wszedł na polski rynek. Model ten kosztuje zaledwie 1099 zł i cechuje się przy tym dobrą jakością wykonania i rozsądną specyfikacją techniczną.

29.11.2016
11:34
Wiko ufeel Prime to bardzo ciekawy smartfon za 1099 zł
REKLAMA
REKLAMA
Wiko ufeel Prime class="wp-image-531154"

Pierwsza rzecz, która zwraca uwagę podczas korzystania z tego smartfonu to jego jakość wykonania. Zastosowano tu metalową obudowę, która jest dobrze spasowana i nie skrzypi podczas użytkowania urządzenia. Ekran został zaś pokryty eleganckim, delikatnie zaokrąglonym szkłem 2,5D. Dzięki temu całe urządzenie prezentuje się ładnie i estetycznie. Pod ekranem urządzenia nie zabrakło czytnika linii papilarnych, który już staje się standardowym wyposażeniem smartfonów ze średniej półki cenowej.

Wiko ufeel Prime to telefon o bardzo rozsądnym rozmiarze.

Dzięki temu będzie się dało go wygodnie obsługiwać jedną ręką. Sprzęt ten został bowiem wyposażony w 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Parametry te przekładają się na szczegółowość ekranu na poziomie 441 punktów na cal. To bardzo dobry wynik, dzięki któremu zobaczenie na ekranie pojedynczych pikseli będzie niemożliwe. Dodatkowo zastosowany wyświetlacz jest bardzo jasny.

Pudełko Wiko ufeel Prime class="wp-image-531151"

Trudno też narzekać na inny podzespoły zastosowane w urządzeniu. Jego sercem jest procesor Qualcomm Snapdragon 430 wyposażony w 8 rdzeni Cortex-A53, który współpracuje z 4 GB RAM oraz 32 GB rozszerzalnej pamięci flash. Nie jest to specyfikacja z najwyższej półki, ale jest w zupełności adekwatna do ceny i będzie w zupełności wystarczająca dla zdecydowanej większości użytkowników.

Przód Wiko ufeel Prime class="wp-image-531149"

Sprzęt ten też będzie dobrze wyposażony, jeżeli chodzi o standardy łączności.

Telefon wspiera łączność LTE, Bluetooth 4.1 oraz Wi-FI 802.11n. Zabrakło tu wyłącznie łączności NFC, potrzebnej do łączności zbliżeniowej, oraz najnowszego standardu Wi-Fi 802.11 ac. Są to istotne braki, jednak zdecydowanie da się je przeżyć. Telefon oczywiście wspiera łączność Dual SIM. Użytkownik może wybrać, czy chce umieścić w urządzeniu dwie karty nano SIM, czy jedną kartę nano SIM i jedną microSD.

Tył Wiko ufeel Prime class="wp-image-531152"

Jeżeli chodzi o fotograficzne możliwości smartfonu, też powinno być całkiem nieźle. Wiko ufeel Prime ma tylny aparat Sony IMX 258 o rozdzielczości 13 Megapikseli, jasności f/2.2 oraz soczewką 5P wspomagany przez dwie diody doświetlające. Z przodu zastosowano znacznie gorszy aparat o rozdzielczości 8 Megapikseli. Jest to jednak rynkowy standard. Kolejny element, na który warto zwrócić uwagę to pojemność akumulatora, która wynosi 3000 mAh i powinna zapewnić cały dzień komfortowej pracy.

Okładka Wiko ufeel Prime class="wp-image-531150"
REKLAMA

Wiko ufeel Prime wydaje się bardzo interesującym urządzeniem.

Cechuje się dobrą jakością wykonania i specyfikacją adekwatną do ceny. Można podejrzewać, że będzie to jedna z najlepszych propozycji dla osób, które cenią sobie przede wszystkim dobry stosunek jakości do ceny i na swój smartfon chcą wydać nieco więcej niż 1000 zł.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA