REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Podróże

Bez tej aplikacji na moim smartfonie nie wyruszam w żadną podróż

W podróż nie ruszam się bez smartfona z zainstalowaną aplikacją TripAdvisor. Wiele razy uratowała mi cenny czas dzięki pracy offline i pomogła w odnalezieniu ciekawych miejsc. Polecam ją każdemu turyście i podróżnikowi.

22.11.2016
17:56
TripAdvisor to aplikacja, bez której nie potrafię podróżować.
REKLAMA
REKLAMA

Co można robić na TripAdvisorze?

  • porównywać oferty i rezerwować loty, hotele, restauracje i wycieczki,
  • przeglądać recenzje i zdjęcia atrakcji turystycznych zrobionych przez innych ludzi,
  • korzystać z forum dla danych krajów, lub prowincji,
  • lokalizować atrakcje na mapie.

Co oprócz tego czeka w TripAdvisor?

Wyszukiwarka hoteli, zależnie od wprowadzonych preferencji.

aplikacja-tripadvisor-2 class="wp-image-529718"

Wyszukiwarka lotów.

aplikacja-tripadvisor-1 class="wp-image-529717"

Większe miasta posiadają własne strony z możliwością ich pobrania i korzystania offline.

aplikacja-tripadvisor-6 class="wp-image-529716"

Atrakcje są oznaczone na mapie, posiada własne zdjęcia i opinie odwiedzających.

aplikacja-tripadvisor-5 class="wp-image-529715"

Podobnie jak restauracje, do których można dodać nr tel.

aplikacja-tripadvisor-4 class="wp-image-529714"

Widok hotelu wraz ze zdjęciami, opiniami i telefonem.

aplikacja-tripadvisor-3 class="wp-image-529713"

TripAdvisor skupia te wszystkie funkcje w swojej głównej aplikacji, korzystając z przyjętych po drodze pośredników takich jak AirfareWatchdog czy Viator. Każdą z tych funkcji można znaleźć w wyspecjalizowanych do tego celu, konkurencyjnych platformach, np. loty w SkyScannerze, a hotele w Booking.com.

W czym TripAdvisor jest bezkonkurencyjny? W poradach podróżników.

Przeważnie informacje są rozproszone. Trzeba przeglądać blogi i śledzić doniesienia, podczas gdy na TripAdvisorze wszystko mamy w jednym miejscu zaraz pod opisem danego miesjca. Na dodatek są to informacje, których nigdzie indziej nie znajdziemy.

Prosty przykład: Planuję obecnie podróż po Mjanmie. Szukałem informacji czy na piechotę można się przeprawić do Indii i Chin. Na stronach informacyjnych znalazłem lakoniczną informację, że owszem, jest to możliwe. Dopiero na Trip Advisorze przeczyłem punkt po punkcie jak to zrobić, a musicie mi wierzyć nie jest to łatwa i tania sprawa.

Dodatkowo blogi pisane są pod publikę, a historie na nich często podkoloryzowane, aby wydawały się bardziej dramatycznie, a odwiedzane miejsca niesamowite. Ludzie piszący na forach TripAdvisora przeważnie nie celują w uzyskanie poklasku, bo są anonimowi i nie muszą się popisywać. Dostajemy wówczas relację typu „mówię jak jest”.

Podobnie jest ze zdjęciami, które nie są wykadrowane w sposób gwarantujący największą liczbę lajków, a przedstawiają miejsca oczyma zwykłych turystów.

Nie zmienia to faktu, że piszący i fotografujący użytkownik może mieć zupełnie inną osobowość niż nasza i to, co jemu bardzo się podobało, w nas wzbudzi jedynie wzruszenie ramion. Na to remedium jednak nie ma.

Mapy na TripAdvisorze - do poprawy

Zawartość związaną z większymi miastami możemy ściągnąć do pamięci telefonu i przeglądać w trybie offline. Kiedy chcemy np. zlokalizować jakieś miejsce wystarczy, że wejdziemy w zakładkę mapy dostaniemy punkty z atrakcjami nałożone na siatkę ulic. Niestety aplikacja ma wówczas tendencje to zacinania się i niepoprawnego odczytywanie punktu dotyku.

REKLAMA

Przeglądanie atrakcji bardzo szybko wysysa również baterię, co ma niebagatelne znaczenie w podróży. Po części aplikacja jest usprawiedliwiona. W końcu jednocześnie włączona jest mapa i GPS.

Gdyby jeszcze TripAdvisor dodał możliwość pobierania całych map atrakcji i dróg całych państw to byłby kompletną aplikacją podróżniczą. Bez tego zawsze muszę się wspierać maps.me, albo Google Maps.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA