Podróże  / Artykuł

Bez tej aplikacji na moim smartfonie nie wyruszam w żadną podróż

W podróż nie ruszam się bez smartfona z zainstalowaną aplikacją TripAdvisor. Wiele razy uratowała mi cenny czas dzięki pracy offline i pomogła w odnalezieniu ciekawych miejsc. Polecam ją każdemu turyście i podróżnikowi.

Co można robić na TripAdvisorze?

  • porównywać oferty i rezerwować loty, hotele, restauracje i wycieczki,
  • przeglądać recenzje i zdjęcia atrakcji turystycznych zrobionych przez innych ludzi,
  • korzystać z forum dla danych krajów, lub prowincji,
  • lokalizować atrakcje na mapie.

Co oprócz tego czeka w TripAdvisor?

Wyszukiwarka hoteli, zależnie od wprowadzonych preferencji.

aplikacja-tripadvisor-2

Wyszukiwarka lotów.

aplikacja-tripadvisor-1

Większe miasta posiadają własne strony z możliwością ich pobrania i korzystania offline.

aplikacja-tripadvisor-6

Atrakcje są oznaczone na mapie, posiada własne zdjęcia i opinie odwiedzających.

aplikacja-tripadvisor-5

Podobnie jak restauracje, do których można dodać nr tel.

aplikacja-tripadvisor-4

Widok hotelu wraz ze zdjęciami, opiniami i telefonem.

aplikacja-tripadvisor-3

TripAdvisor skupia te wszystkie funkcje w swojej głównej aplikacji, korzystając z przyjętych po drodze pośredników takich jak AirfareWatchdog czy Viator. Każdą z tych funkcji można znaleźć w wyspecjalizowanych do tego celu, konkurencyjnych platformach, np. loty w SkyScannerze, a hotele w Booking.com.

W czym TripAdvisor jest bezkonkurencyjny? W poradach podróżników.

Przeważnie informacje są rozproszone. Trzeba przeglądać blogi i śledzić doniesienia, podczas gdy na TripAdvisorze wszystko mamy w jednym miejscu zaraz pod opisem danego miesjca. Na dodatek są to informacje, których nigdzie indziej nie znajdziemy.

Prosty przykład: Planuję obecnie podróż po Mjanmie. Szukałem informacji czy na piechotę można się przeprawić do Indii i Chin. Na stronach informacyjnych znalazłem lakoniczną informację, że owszem, jest to możliwe. Dopiero na Trip Advisorze przeczyłem punkt po punkcie jak to zrobić, a musicie mi wierzyć nie jest to łatwa i tania sprawa.

Dodatkowo blogi pisane są pod publikę, a historie na nich często podkoloryzowane, aby wydawały się bardziej dramatycznie, a odwiedzane miejsca niesamowite. Ludzie piszący na forach TripAdvisora przeważnie nie celują w uzyskanie poklasku, bo są anonimowi i nie muszą się popisywać. Dostajemy wówczas relację typu „mówię jak jest”.

Podobnie jest ze zdjęciami, które nie są wykadrowane w sposób gwarantujący największą liczbę lajków, a przedstawiają miejsca oczyma zwykłych turystów.

Nie zmienia to faktu, że piszący i fotografujący użytkownik może mieć zupełnie inną osobowość niż nasza i to, co jemu bardzo się podobało, w nas wzbudzi jedynie wzruszenie ramion. Na to remedium jednak nie ma.

Mapy na TripAdvisorze - do poprawy

Zawartość związaną z większymi miastami możemy ściągnąć do pamięci telefonu i przeglądać w trybie offline. Kiedy chcemy np. zlokalizować jakieś miejsce wystarczy, że wejdziemy w zakładkę mapy dostaniemy punkty z atrakcjami nałożone na siatkę ulic. Niestety aplikacja ma wówczas tendencje to zacinania się i niepoprawnego odczytywanie punktu dotyku.

Przeglądanie atrakcji bardzo szybko wysysa również baterię, co ma niebagatelne znaczenie w podróży. Po części aplikacja jest usprawiedliwiona. W końcu jednocześnie włączona jest mapa i GPS.

Gdyby jeszcze TripAdvisor dodał możliwość pobierania całych map atrakcji i dróg całych państw to byłby kompletną aplikacją podróżniczą. Bez tego zawsze muszę się wspierać maps.me, albo Google Maps.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst