REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

W tym miejscu możesz blogować anonimowo i bez rejestracji. Poznaj Telegra.ph

Telegram ogłosił dzisiaj sporo nowości. Twórcy popularnego komunikatora idą za ciosem. Wprowadzają nie tylko nowe funkcje do aplikacji, ale też zupełnie nową, anonimową platformę blogową: Telegra.ph.

23.11.2016
16:00
Telegra.ph - blog od twórców Telegram
REKLAMA
REKLAMA

Komunikator Telegram zdobył serca użytkowników na całym świecie i wybił się na tym zatłoczonym rynku. Użytkowników skusiło zdrowe podejście jego twórców do kwestii prywatności i lekki, przyjazny interfejs. Teraz Telegram się rozwija i prezentuje anonimową platformę blogową.

Telegra.ph to nowe miejsce w sieci, które pozwala wygodnie i anonimowo blogować bez rejestracji.

Platform umożliwiających publikację swoich postów blogowych jest całe mnóstwo - od popularnego Wordpressa, przez Bloggera i Medium, na Tumblrze kończąc. Telegram ma jednak pomysł na to, jak przekonać do siebie przynajmniej część użytkowników - nowy Telegra.ph umożliwi blogowanie bez zakładania konta. Rozpoczęcie pisania na nowej platformie komunikatora Telegram jest tak proste, jak to możliwe.

Pisanie można rozpocząć od razu po wejściu na stronę Telegra.ph. Można podać tytuł, autora - lub, jeśli jest taka potrzeba, zachować anonimowość - dodać treść, kliknąć "publikuj"... i to wszystko. Oczywiście nie zakładamy w ten sposób bloga pod swoim adresem, nie da się zobaczyć w jednym miejscu wpisów tego samego autora - ale najwyraźniej nie to było celem przy tworzeniu tej platformy.

Telegra.ph - blog od twórców Telegram class="wp-image-530086"

Post można opublikować w sieci w kilka sekund.

Po zakończeniu pisania wystarczy skopiować link i podesłać go dalej. Autor ma też możliwość późniejszej edycji materiału, która działa nawet po zamknięciu karty w przeglądarce dzięki cookies. Jak wygląda gotowy tekst napisany w Telegraph możecie zobaczyć na przykładzie, który przygotowałem wklejając tam kilka akapitów z tego tekstu.

Tekst można w ograniczonym stopniu formatować w edytorze typu WYSIWYG (What You See Is What You Get). Niestety zabrakło tutaj wsparcia składni Markdown, ale można dodać tutaj np. link, obrazek, śródtytuł. Działa też osadzanie treści, np. tweetów czy wideo. Platforma jest minimalistyczna i korzysta się z niej niezwykle przyjemnie.

To nie koniec nowości przygotowanych przez Telegram.

Nie bez powodu usługa została udostępniona przez twórców komunikatora. Użytkownicy Telegramu mogą wykorzystać Telegra.ph, by wymieniać się z innymi treściami, które ładują się błyskawicznie w obrębie aplikacji. To zasługa nowego rozwiązania o nazwie Instant View - to usługa, która optymalizuje strony internetowe z myślą o urządzeniach mobilnych do czytania bez rozpraszaczy.

REKLAMA

Instant View w Telegramie działa podobnie jak Instant Articles od Facebooka i AMP od Google, a także nieco podobnie jak usługa Pocket czy wyciąganie samej treści ze stron w ramach przeglądarki Safari. Instant View w komunikatorze Telegram świetnie radzi sobie przy tym nie tylko z treściami z Telegra.ph, ale też z wybranych zewnętrznych serwisów.

Telegram ogłosił też, że znacznie usprawnił swoją aplikację w wersji na Androida. Jak twórcy sami przyznają, można było mieć wrażenie, że bardziej ich interesuje rozwój aplikacji na iOS-a i chcą udowodnić, że to wcale nie jest prawda. Czy im się to udało i czy aplikacja na telefony z systemem mobilnym Google'a faktycznie dogoniła wersję na iPhone'a ocenią już użytkownicy.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA