REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Od dziś możesz korzystać ze Skype'a nawet nie mając konta

Przesiadka na nową infrastrukturę wyszła Skype’owi na dobre. Microsoft co rusz wprowadza do niego nowe funkcje. Najnowsza zapowiada się na szczególnie użyteczną.

15.11.2016
16:42
Skype bez konta? Od dziś to możliwe!
REKLAMA
REKLAMA

Skype to sztandarowy komunikator Microsoftu i sieć licząca dziesiątki milionów aktywnych użytkowników. Jest dostępny na wszystkie liczące się systemy operacyjne (a także na sporą część tych mniej popularnych), ma też funkcjonalną wersję webową. Jednak, jak typowy komunikator, wymaga założenia konta, by móc z niego korzystać.

To właściwie się nie zmienia. Nadal by wykorzystać pełnię możliwości komunikatora należy mieć założone konto, co zresztą wydaje się oczywiste. Jednak jeżeli potrzebujemy jakiegoś narzędzia „na szybko” do rozmowy z innymi użytkownikami Skype’a, to zakładać tego konta już nie musimy.

Rzecz jasna, nie jesteśmy wtedy widoczni w żadnym katalogu użytkowników i w żadnej wyszukiwarce, a porzucenie rozmowy oznacza w zasadzie porzucenie naszej tożsamości, ale niektórym takie coś w zupełności wystarczy. Zwłaszcza, że do swojej dyspozycji mamy większość funkcji Skype, w tym wideorozmowy czy wysyłanie plików.

Jak skorzystać ze Skype bez konta? Skype bez konta

Udaj się na witrynę Skype.com i kliknij na „Rozpocznij rozmowę”

Skype bez konta class="wp-image-528774"

Podaj swoją tymczasową nazwę użytkownika

Skype bez konta class="wp-image-528775"

Gotowe! Twój tymczasowy czat jest już dostępny.
Skype bez konta

REKLAMA

Usługa wyświetli łącze, które przekażesz osobom, które mają dołączyć do rozmowy. Mogą to być zarówno osoby, które nie posiadają konta, jak i stali użytkownicy Skype’a, którzy mogą dołączyć do czatu również za pomocą aplikacji natywnej zamiast webowej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA