Tech  / News

Od dziś możesz korzystać ze Skype'a nawet nie mając konta

Picture of the author

Przesiadka na nową infrastrukturę wyszła Skype’owi na dobre. Microsoft co rusz wprowadza do niego nowe funkcje. Najnowsza zapowiada się na szczególnie użyteczną.

Skype to sztandarowy komunikator Microsoftu i sieć licząca dziesiątki milionów aktywnych użytkowników. Jest dostępny na wszystkie liczące się systemy operacyjne (a także na sporą część tych mniej popularnych), ma też funkcjonalną wersję webową. Jednak, jak typowy komunikator, wymaga założenia konta, by móc z niego korzystać.

To właściwie się nie zmienia. Nadal by wykorzystać pełnię możliwości komunikatora należy mieć założone konto, co zresztą wydaje się oczywiste. Jednak jeżeli potrzebujemy jakiegoś narzędzia „na szybko” do rozmowy z innymi użytkownikami Skype’a, to zakładać tego konta już nie musimy.

Rzecz jasna, nie jesteśmy wtedy widoczni w żadnym katalogu użytkowników i w żadnej wyszukiwarce, a porzucenie rozmowy oznacza w zasadzie porzucenie naszej tożsamości, ale niektórym takie coś w zupełności wystarczy. Zwłaszcza, że do swojej dyspozycji mamy większość funkcji Skype, w tym wideorozmowy czy wysyłanie plików.

Jak skorzystać ze Skype bez konta? Skype bez konta

Udaj się na witrynę Skype.com i kliknij na „Rozpocznij rozmowę”

Podaj swoją tymczasową nazwę użytkownika

Gotowe! Twój tymczasowy czat jest już dostępny.
Skype bez konta

Usługa wyświetli łącze, które przekażesz osobom, które mają dołączyć do rozmowy. Mogą to być zarówno osoby, które nie posiadają konta, jak i stali użytkownicy Skype’a, którzy mogą dołączyć do czatu również za pomocą aplikacji natywnej zamiast webowej.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst