REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Z aplikacją "Skanuj i kupuj" nie musisz czekać w kolejce do kasy, bo sam będziesz kasjerem

Kolejka do kasy jest nieodłącznym elementem zakupów. Niebawem jednak może to się zmienić za sprawą posiadanych przez nas smartfonów. A konkretnie aplikacji, za pomocą której będziemy mogli samodzielnie skanować zakupy.

28.11.2016
11:58
"Skanuj i kupuj" to aplikacja, która likwiduje kolejki w sklepach
REKLAMA
REKLAMA

Właśnie taki program o nazwie “Skanuj i kupuj” wprowadziła sieć sklepów Piotr i Paweł. Po uruchomieniu jej klient otrzymuje możliwość samodzielnego skanowania produktów. Dzięki temu nie musi robić tego przy kasie. Zamiast tego może na smartfonie zakończyć zakupy i pójść do kasy.

Wówczas na ekranie urządzenia wyświetli się kod, który trzeba będzie zeskanować przy kasie, a następnie zapłacić za zakupy. Rozwiązanie to sprawia, że nie trzeba wypakowywać wszystkich wybranych produktów przy kasie i ponownie ich pakować.

W ten sposób czas finalizacji zakupów znacznie się skraca, a kolejki zostają mocno ograniczone.

Może się wydawać, że tego typu system jest marzeniem niezbyt uczciwych klientów, którzy celowo będą pomijać skanowanie niektórych produktów, by nie płacić za nie. Sieć sklepów Piotr i Paweł jest na to przygotowana. Regulamin usługi "Skanuj i kupuj" jasno mówi, że obsługa sklepu ma prawo dokonywać weryfikacji zamówienia i skanować wybrane lub wszystkie produkty wchodzące w skład zakupów.

Aplikacja Skanuj i Kupuj w sklepach Piotr i Paweł. class="wp-image-530822"

Trudno powiedzieć, jak często będą zdarzać się takie kontrole. Można się jednak spodziewać, że sprawdzane będą zakupy osób należących do określonych przez sklep grup ryzyka, klientów zgłoszonych przez ochronę, a zdecydowana większość klientów będzie sprawdzana dosyć rzadko i wyrywkowo, w celu odstraszenia potencjalnych przestępców od kradzieży towaru.

Z aplikacji "Skanuj i kupuj" da się korzystać również w domu.

REKLAMA

Mogą tworzyć listy zakupów i skanować produkty, które kończą się w ich lodówce. Zakupy znajdujące się na tak stworzonej liście następnie mogą zostać dostarczone do domu klienta. Tym samym ze zrobieniem zakupów spożywczych przez Internet będą mogły sobie poradzić nawet osoby nieobeznane z komputerem.

Niestety aplikacja “Skanuj i kupuj” to program pilotażowy, który jest na razie dostępny wyłącznie w sklepie Piotra i Paweł przy ul. Druskienickiej 12 w Poznaniu. Można jednak spodziewać się, że jeśli system się sprawdzi, zostanie niebawem wprowadzony w innych sklepach sieci, a następnie skopiowany przez konkurencję. Mam na to ogromną nadzieję, ponieważ sam szczerze nienawidzę zakupów i każde rozwiązanie skracające mój pobyt w sklepie witam z otwartymi ramionami.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA