REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Ditto oraz setka nowych Pokemonów zmierzają już do Pokemon GO

Pokemon GO stale się rozwija, ale kolejne nowości to mała pociecha dla graczy, którzy już skompletowali Pokedex. Kod gry zdradza jednak nowości, które spodobają się największym fanom i najaktywniejszym graczom.

07.11.2016
16:16
Nowa generacja stworków w Pokemon GO coraz bliżej
REKLAMA
REKLAMA

Analiza kodu Pokemon GO w wersji 0.45.0 na Androida ujawniła kilka ciekawych rzeczy. Okazuje się, że w pliku APK znalazły się odniesienia do nowej zawartości, której Niantic jeszcze oficjalnie nie zapowiedziało.

To świetna wiadomość dla osób, które chciałyby poszerzyć swój Pokedex.

Na pierwszą generację Pokemonów składa się 151 różnych stworków. To klasyczne gatunki od Bulbasaura po Mew pochodzące z pierwszego sezonu anime Pokemon i pierwszych gier z serii na Game Boya: Pokemon Green, Red i Blue.

Niantic podjęło słuszną decyzję, by w Pokemon GO umieścić tylko te najbardziej znane stworki. W anime i grach na konsolki Nintendo jest ich co prawda blisko tysiąc, ale taka liczba mogłaby przytłoczyć niedzielnych graczy

W Pokemon GO można złapać dziś nieco ponad 140 okazów.

Możliwość sukcesywnego dodawania kolejnych generacji do tej mobilnej produkcji to też szansa na wydłużenie życia tej produkcji na kolejne lata. Jak na razie jednak Niantic nie zadbało o to, by zapewnić dostęp do pełnej pierwszej generacji.

W grze można złapać po 142 Pokemony w każdym z 4 regionów. Po kolejne 3 trzeba udać się na inny kontynent. W ogóle nie da się w Pokemon GO spotkać pięciu Pokemonów legendarnych, do pełnych 151 gatunków brakuje jeszcze jednego stworka: Ditto.

Gdzie jest Wally Ditto?

Ditto jest wyjątkowym stworkiem i zapewne dlatego nie trafił do podstawowej wersji Pokemon GO. Jego unikalna umiejętność to możliwość zmiany kształtu i upodobnienie się do dowolnego innego Pokemona. Niewykluczone jednak, że jak przekonują badacze z Silph Road, Ditto już niedługo pojawi się w grze.

Pokemon GO 0.45.0 na Androida w swoim kodzie zawiera wzmiankę o Ditto. Do gry dodano atak o nazwie Transform, który wykorzystywał Ditto w grach na Game Boya by zmienić się w swojego oponenta podczas walki. Oznaczony został jako zwykły ruch w pliku GAME_MASTER.

To pierwszy ruch dodany do pliku APK od premiery gry, a jeszcze ciekawiej zapowiadają się pozostałe nowości.

W grze znalazły się odniesienia do kolejnej setki Pokemonów z 2 generacji. To stworki, które zostały dodane w grach Pokemon Gold i Pokemon Silver. Możemy się spodziewać udostępnienia graczom kolejnych Pokemonów od Chikority oznaczonej numerem 152 po Celebi z numerem 251.

Oczywiście to nie oznacza, że setka nowych Pokemonów pojawi się już w kolejnej aktualizacji. Dla graczy, którzy skompletowali podstawowy Pokedex, byłaby to nie lada gratka i powód by wrócić do zabawy, ale Niantic może czekać z udostępnieniem kolejnej generacji nawet i do wiosny.

Póki nie pojawią się żadne nowe informacje na temat Ditto, legendarnych Pokemonów o których słuch zaginął i drugiej generacji - która nie ma jeszcze przypisanych ataków - pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość.

REKLAMA

Nie zdziwię się też, że twórcy czekają z dodaniem Ditto i drugiej generacji na ukończenie systemu rozmnażania Pokemonów znanego z gier na konsole Nintendo...

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA