REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

W końcu darmowy Photoshop na Androida, który warto pobrać. Oto Photoshop Fix

Adobe Photoshop Fix nareszcie trafił na Androida i z miejsca stał się najlepszą aplikacją do retuszu zdjęć.

07.11.2016
13:26
Android Adobe Photoshop Fix
REKLAMA
REKLAMA

Portfolio aplikacji mobilnych Adobe stale się rozwija, czego efektem jest premiera nowego Adobe Photoshop Fix na Androidzie. To świetna wiadomość, ale okazuje się, że w sklepie Google Play mamy już… trzy wersje Photoshopa.

Trzy aplikacje Photoshop na Androida - którą pobrać?

Tak naprawdę warto mieć wszystkie trzy, ponieważ każda służy do czego innego.

Adobe Photoshop Express - ta aplikacja jest typowym mobilnym edytorem zdjęć, który można porównać np. do edytora Instagrama. Znajdziemy tu filtry i podstawowe „suwaki” do edycji, które pozwolą m.in. na zmianę jasności, kontrastu, nasycenia kolorów, czy wyrazistości. Aplikacja ma też funkcję autokorekty. Jeśli chcesz ładnie obrobić zdjęcie, jest to aplikacja dla ciebie.

Adobe Photoshop Mix - ta aplikacja kładzie główny nacisk na obsługę warstw. Pozwala ona miksować elementy zdjęć, czyli wycinać i wklejać je pomiędzy różnymi fotografiami. Wszystko opiera się na warstwach, które można mieszać w różnych trybach i przy różnym stopniu przezroczystości. Jeśli jesteś kreatywną duszą i lubisz tworzyć fotomontaże, Mix jest dla ciebie.

Adobe Photoshop Fix - najnowsza aplikacja służy do naprawiania zdjęć, a w praktyce najlepiej posłuży do retuszu. Nie typowej obróbki, a właśnie retuszu, najlepiej twarzy. Aplikacja ma wiele narzędzi zaciągniętych wprost z desktopowej wersji Photoshopa. Jeśli chcesz poprawić swój wygląd, a wszelkie domyślne "upiększacze" z innych aplikacji są dla ciebie  zbyt prymitywne, koniecznie sprawdź Photoshop Fix.

Pędzle, maski, filtr Formowanie i wypełnianie z uwzględnianiem zawartości - tak, to wszystko jest dostępne w mobilnym Adobe Photoshop Fix!

Photoshop Fix wita nas ekranem głównym, gdzie możemy zaimportować zdjęcie jako nowy projekt. Do wyboru mamy import z wielu źródeł, m.in. z pamięci smartfona, chmury Adobe Creative Cloud, czy z biblioteki Lightrooma. Photoshop Fix do działania wymaga konta w usłudze Adobe CC, ale nie wymaga żadnych opłat.

Sama edycja jest podzielona na pięć głównych zakładek:

  • Kadruj - mamy tu narzędzie do przycinania, obrotu i odbijania zdjęć w pionie i w poziomie,
  • Dostosuj - to typowa edycja, czyli zmiana ekspozycji, kontrastu, nasycenia, cieni i podświetlenia,
  • Skraplaj - to niefortunne tłumaczenie nazwy filtra „Liquify”, który w polskiej desktopowej wersji Photoshopa nosi nazwę „Formowanie”. Przeprowadzimy tu retusz,
  • Korekta - znajdziemy tu narzędzie stempel i pędzle korygujące z uwzględnieniem zawartości (Content Aware Fill),
  • Wygładź - tu zajdziemy narzędzia do miejscowego wygładzania i wyostrzania obszarów zdjęć, w oparciu o maski malowane pędzlami.

Jeśli korzystasz z desktopowej wersji Photoshopa, wymienione wyżej narzędzia z pewnością nie są ci obce. To niesamowite, że teraz są dostępne w aplikacji mobilnej.

Najciekawszą zakładką jest zdecydowanie filtr „Skraplaj” (to tłumaczenie jest naprawdę niefortunne… )

Trzymajmy się wersji Formowanie/Liquify, znanej z desktopowego Photoshopa. Ten filtr w aplikacji mobilnej działa bardzo podobnie do „dorosłej” wersji. Pozwala na formowanie obiektów, czyli zmianę ich kształtu, np. poprzez powiększanie. Aplikacja zachęca do stosowania tego filtra na twarzy. Sama rozpoznaje twarze i nanosi na nie charakterystyczne punkty.

Aplikacja pozwala dostosowywać kształt oczu, ust (osobno dla górnej i dolnej wargi), szerokości twarzy, nosa, szczęki, czy wysokość podbródka. Opcji jest multum, a wszystkie są bardzo łatwe w obsłudze. Wystarczy dotknąć danej części twarzy (np. oczu), następnie wybrać zmienną (rozmiar, obrót, wysokość, szerokość) i zmienić ją suwakiem.

Efekt? W skrajnym przypadku można stworzyć karykaturę, ale zachowując umiar można poprawić urodę modelki, lub zwykłego zdjęcia selfie.

Bardzo ciekawie wygląda korekta z pędzlami i maskami

Zakładka Korekta pozwala usuwać ze zdjęć niepożądane elementy. Może to być zarówno niedoskonałość na skórze, jak i znak drogowy, który psuje krajobraz.

Jeśli znasz narzędzie „Content Aware Fill” z Photoshopa, będziesz czuł się jak w domu. Korzystając w aplikacji z korekty punktowej rysujemy pędzlem maskę. Możemy wybierać wielkość pędzla i jego twardość. Następnie aplikacja wypełni zaznaczony obszar z uwzględnieniem zawartości.

Wypełnienie można poprawić, a jeśli „Content Aware” zupełnie sobie nie poradzi, możemy manualnie wystemplować dany obiekt.

Warto dać szansę Photoshop Fix.

REKLAMA

Aplikacja jest bardzo zaawansowana i przenosi do mobilnego świata wiele narzędzi, które do niedawna były dostępne tylko na komputerach. Photoshop Fix powinien bardzo dobrze sprawdzić się w mobilnym retuszu.

Jeśli często fotografujesz siebie, albo portretujesz inne osoby przy użyciu smartfona, Adobe Photoshop Fix został stworzony dla ciebie. Na tę chwilę jest to najbardziej zaawansowana aplikacja do retuszu.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA