REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nowa aplikacja Ubera to prawdziwa petarda. Tak to powinno wyglądać od dawna

Uber to zdecydowanie najwygodniejsza w obsłudze usługa transportowa dostępna na rynku. Teraz stanie się jeszcze lepsza za sprawą wypuszczonej dzisiaj nowej wersji aplikacji. Już na pierwszy rzut oka wygląda ona na bardzo minimalistyczną i łatwą w obsłudze.

02.11.2016
20:32
Kierowca Ubera został bezprawnie zatrzymany przez taksówkarzy i wydany Policji.
REKLAMA
REKLAMA

Przedstawiciele Ubera przyznają, że początkowo ich aplikacja była wyjątkowo prosta w obsłudze. Jednak z biegiem czasu, gdy pojawiały się nowe warianty usługi, stawała się coraz bardziej skomplikowana. Z tego powodu zdecydowano się na całkowite przebudowanie programu i stworzenie go od podstaw. Nowa aplikacja została stworzona, by spełniać wszystkie potrzeby konkretnego użytkownika chwilę po uruchomieniu. Właśnie dlatego na ekranie głównym znajdą się podstawowe opcje, które mają stanowić odpowiedź na pytanie “Gdzie chcesz jechać?”.

Uber służy do tego, by jechać w konkretne miejsce lub do konkretnej osoby.

Nowa aplikacja Uber uczy się nawyków użytkownika. Osoby często korzystające z tej usługi zobaczą na ekranie głównym skróty, za pomocą których będą mogły zamówić kurs w konkretne miejsce za pomocą jednego dotknięcia ekranu. Niebawem pojawi się też opcja do podłączenia swojego kalendarza po Ubera. Wówczas w formie skrótów wyświetlane będą nadchodzące spotkania. Dzięki temu do planowania podróży będzie można używać wyłącznie jednej aplikacji.

nowa-aplikacja-uber-1 class="wp-image-525910"


W przyszłości z Uberem będzie można również połączyć kontakty. Wtedy także konkretne osoby będą mogły być wyświetlane w formie skrótów. Nowa aplikacja Uber będzie wykrywać ich lokalizację i pozwoli na łatwe dojechanie prosto do nich niezależnie, czy siedzą we własnym domu, czy też jedzą kolację w jednej z modnych knajpek. Dołączycie do nich bez wymieniania się ogromną liczbą wiadomości i przepisywaniem adresów między poszczególnymi aplikacjami.

nowa-aplikacja-uber-2 class="wp-image-525909"
nowa-aplikacja-uber-3 class="wp-image-525908"

Po wybraniu miejsca destynacji będzie można wybrać rodzaj samochodu, jakim się chce w nie dojechać. Wybór w Polsce nie jest zbyt duży, ponieważ obejmuje wyłącznie auta o zwykłym (UberPOP) lub delikatnie podwyższonym standardzie (UberSELECT). Być może w przyszłości w Polsce będą dostępne również kolejne warianty Ubera, ale jeszcze nie możemy być tego pewni. Sam mam nadzieję, że niedługo pojawi się opcja zamawiania 6-osobowych samochodów, które są bardzo przydatne podczas powrotów z imprez większą grupą znajomych.

Kolejne nowości, jakie zobaczymy w Uberze obejmą jeszcze większą integrację z innymi aplikacjami. Dzięki tym funkcjom przed przyjazdem na dworzec lub przystanek będzie można szybko sprawdzić aktualny rozkład jazdy. Dodatkowo, przyjeżdżając do konkretnego miejsca będzie można sprawdzić opinie na jego temat w Yelp. Tego typu integracji będzie znacznie więcej i będą one obejmować aplikacje takie jak Snapchat, Pandora oraz dostępne już Spotify.

Nowa aplikacja Uber wydaje się znacznie lepsza od poprzedniej.

Obecnie używany program wydaje się przestarzały i przeładowany. W Polsce nie jest to widoczne, ponieważ w naszym kraju dostępna jest wyłącznie niewielka liczba wariantów usługi. Za granicą jednak problem ten można dostrzec już na pierwszy rzut oka. Mimo to dzięki wprowadzonym zmianom obsługa Ubera stanie się prostsza i przyjemniejsza także w naszym kraju. Wprowadzone w niej zmiany wydają się logiczne, są w pełni uzasadnione i doskonale pasują do realiów XXI wieku.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA