REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Poduszki, czajniki i szczoteczki, czyli 11 rzeczy, na których może zarabiać Xiaomi

Wiceprezes Xiaomi przyznał, że jego firma nie zarabia na smartfonach. “Moglibyśmy sprzedać 10 miliardów smartfonów, a i tak nie przyniosłoby nam to ani centa zysku” - powiedział. Na czym zatem Xiaomi zarabia pieniądze?

30.11.2016
9:53
11 rzeczy, na których może zarabiać Xiaomi
REKLAMA
REKLAMA

Chińskie przedsiębiorstwo o tym otwarcie nie mówi, jednak według nieoficjalnych danych jednym z głównych źródeł jego dochodów są sprzęty domowe, także te inteligentne. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie produkty potencjalnie mogą przynosić zysk firmie.

Poduszka Xiaomi 8H Z1 z całą pewnością nie jest tanim produktem, bo kosztuje ponad 50 dol. Podobno jest bardzo wygodna i bardzo dobrze dopasowuje się kształtem do głowy śpiącej osoby. Nie, ten produkt w żaden sposób nie jest smart.

poduszka-xiaomi-8h-z1

Kolejny ciekawy sprzęt to śrubokręt Xiaomi Wowstick 1fs. Ten bezprzewodowy, elektroniczny gadżet znacznie ułatwia wkręcanie śrubek. Jest sprzedawany razem z eleganckim etui oraz zestawem końcówek.
xiaomi-wowstick-1fs

Xiaomi Soocare X3 to z kolei soniczna szczoteczka do zębów. Jak przystało na Xiaomi, jest to sprzęt inteligentny, który potrafi instruować użytkownika i pokazywać mu, jak powinien czyścić zęby. Sprzęt ten współpracuje z aplikacją dostępną na smartfonach z Androidem.

szczoteczka-soniczna-xiaomi-soocare-x3

Chińczycy produkują też długopisy Mi Pen. A konkretnie robi to firma Mijia będąca własnością Xiaomi. Nie jest to jednak inteligentny sprzęt, to po prostu zwykły długopis z końcówką szwajcarskiej firmy Premec oraz szybkoschnącym japońskim tuszem mikuni.

dlugopis-xiaomi-mi-pen

Kolejny zupełnie zwykły sprzęt w ofercie Xiaomi to Mi Electric Water Kettle, czyli zwykły czajnik elektryczny. Jego jedyne ciekawe funkcje to dobieranie temperatury do konkretnego rodzaju napoju oraz możliwość utrzymywania temperatury wody nawet przez 12 godzin.

xiaomi-mi-kettle

Jesteś głodny? Może zdecydujesz się na zjedzenie ryżu? Jeśli chcesz przygotować ten dodatek w sposób perfekcyjny, użyj Xiaomi Rice Cooker. Da się go podłączyć do Wi-Fi i obsługiwać za pomocą aplikacji oferującej 2450 sposobów na przyrządzenie ryżu.

xiaomi-mi-rice-cooker

Xiaomi ma w swojej ofercie także filtr wody o nazwie Mi Water Purifier. Sprzęt ten jest wyposażony w dwa filtry węglowe, filtr bawełniany oraz membranę RO, dzięki czemu eliminuje 100 proc. substancji rozpuszczonych w wodzie.

xiaomi-mi-water-purifier

Skoro można oczyszczać wodę, to można też powietrze. Odpowiada za to Mi Air Purifier, który ma dbać o jakość powietrza. Jak przystało na sprzęt Xiaomi, współpracuje on z aplikacją, która służy do sterowania urządzeniem oraz wyświetlania statystyk z jego pracy

xiaomi-mi-air-purifier

Jeden z najciekawszych sprzętów w ofercie Xiaomi to waga Mi Smart Scale. Jest to waga elektroniczna, która monitoruje wagę użytkownika i potrafi zapisywać jej zmiany w aplikacji na smartfonie, w ten sposób tworząc czytelny wykres.

xiaomi-mi-smart-scale

REKLAMA

Ostatni wymieniony przez nas gadżet z oferty Xiaomi to Ninebot Mini. Urządzenie to jest jeździkiem podobnym do Segwaya, który jednocześnie cechuje się od niego kilkukrotnie niższą ceną.

xiaomi-ninebot-mini class="wp-image-531378"
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA