REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Przepraszam, czy to jakaś aneksja? Google przesunął granicę Polski!

Środa pełna emocji już za nami. Donald Trump został 45. Prezydentem Stanów Zjednoczonych, co wywołało niemałe poruszenie i dla wielu było zaskoczeniem. Kolejnym zaskoczeniem dnia jest fakt, że Google przesunął granicę Polski.

09.11.2016
21:49
Mapa Polski według Google Maps.
REKLAMA
REKLAMA

Przepraszam, czy to jakaś aneksja? To była moja pierwsza myśl, gdy zauważyłem zrzuty ekranu z Map Google, które przedstawiają nową mapę Polski. Mapę Polski według firmy Google.

Na nowej mapie Polska jest jakaś mniejsza. W rejonie blisko Obwodu Kaliningradzkiego kawałek Polski - na oko są to okolice Bartoszyc, Olsztyna i Morąga - nie należy do Polski.

Mapa Polski w Google Maps. class="wp-image-527843"
Mapa Polski według Google.

Na szczęście już po kliknięciu w tę małą mapę ładuje się duża i to w kształcie, który wszyscy dobrze znamy i wszyscy chcemy, aby nie ulegał zmianie.

Mapa Polski według Google Maps. class="wp-image-527844"
Mapa Polski według Google Maps.

Zapytaliśmy Google o powody usunięcia z mapy naszego kraju tego regionu. Na razie czekamy na odpowiedź.

REKLAMA

Aktualizacja: Czujni czytelnicy zauważyli, że w Mapach Google również przy odpowiednim przybliżeniu pojawia się błąd i terytorium naszego kraju jest z nieustalonych powodów mniejsze.

Udało nam się ustalić, że problem powinien zostać już usunięty przez Google i w ciągu najbliższego czasu dostępna w różnych miejscach usług Google mapa Polski wróci do doskonale znanych nam granic.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA