REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bezpieczeństwo

Najważniejsza funkcja LastPassa od dziś za darmo! Warto zacząć korzystać

LastPass to bardzo przyzwoity menadżer haseł, który niestety był płatny. A konkretniej, płatna była synchronizacja haseł między urządzeniami. Od dziś LastPass za darmo będzie je synchronizował.

02.11.2016
15:41
LastPass od dziś za darmo! W tym synchronizacja haseł
REKLAMA
REKLAMA

Darmowa wersja LastPassa… cóż, niektórym użytkownikom na pewno wystarczała. Większość z nas jednak posiada wiele urządzeń. Tablety, telefony, komputery… a by móc dalej cieszyć się funkcjonalnością LastPassa, musieliśmy za to płacić. Na szczęście te czasy należą już do przeszłości.

LastPass bowiem od dziś oferuje synchronizację między nieograniczoną liczbą naszych urządzeń właściwie za darmo.

To nie tak, ze cały LastPass jest za darmo, pewne zaawansowane funkcje (i niezbyt istotne) nadal wymagają opłacenia abonamentu. Ta najważniejsza jednak powinna spopularyzować to rozwiązanie, a jest popularyzowania godne.

LastPass wprowadza darmową synchronizację haseł. class="wp-image-525817"
LastPass wprowadza darmową synchronizację haseł.
REKLAMA

LastPass jest bowiem narzędziem (aplikacją lub rozszerzeniem), które generuje silne i unikalne hasła do witryn i usług, zapamiętując je i samodzielnie je uzupełniając w razie potrzeby, pobierając je z chmury. Nie jest to idealne rozwiązanie, bowiem zawsze istnieje szansa, że ktoś rozgryzie zabezpieczenia LastPassa. Jest to jednak i tak znacznie lepszy pomysł od praktyk większości z nas.

Od siebie dodam jeszcze jedno. Oprócz generowania unikalnych i silnych haseł dla każdej z usług czy witryn, czy to za pomocą LastPassa, czy też konkurencyjnego rozwiązania, czy też samodzielnie, zawsze, ale to zawsze stosuj dwuetapową weryfikację użytkownika wszędzie tam, gdzie to możliwe. Wysiłek minimalny, a w efekcie nawet jak już ktoś zdobędzie nasze hasło, to… za wiele z nim nie zrobi.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA