REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Trzy nowe głośniki od Kruger&Matz. Jeden zrobił na mnie wyjątkowo dobre wrażenie

Polska firma dowodzona przez Michała Leszka coraz śmielej poczyna sobie nie tylko na rynku smartfonów, ale też sprzętu audio. Przyjrzyjmy się zatem ich najnowszym propozycji - głośnikom Bluetooth Kruger&Matz Executive, Solo oraz Discovery.

03.11.2016
10:35
Kruger Matz Executive to ciekawa propozycja w niewysokiej cenie.
REKLAMA
REKLAMA

Głośniki Bluetooth to nieustannie rosnąca kategoria urządzeń. Na rynku pojawia się ich coraz więcej i w końcu, po latach, coraz łatwiej jest zakupić dobrze brzmiący sprzęt, który nie kosztuje fortuny, a do tego potrafi pracować na jednym ładowaniu przez długi czas.

Trzy propozycje od Kruger&Matz, które tu omówimy, to tak naprawdę trzy głośniki do trzech różnych zastosowań, ale łączy je jedna cecha - fantastyczna proporcja ceny do jakości. Czy to jednak wystarczy, by się nimi zainteresować?

Kruger&Matz Executive - najbardziej napakowany możliwościami głośnik Bluetooth w swojej cenie.

Kiedy pierwszy raz wyjąłem KM Executive z pudełka aż nie wierzyłem, że naprawdę kosztuje on tylko 399 zł. Nawet wliczając dedykowaną stację ładującą, która kosztuje 49 zł, mamy głośnik, którego jakość wykonania i możliwości powinny plasować go o co najmniej 200 zł wyżej na cenowej skali.

kruger-matz-executive-2 class="wp-image-525661"

Oprócz łączności Bluetooth, NFC i funkcji zestawu głośnomówiącego, mamy też wejście i wyjście audio 3,5 mm a także gniazdo USB, które pozwoli wykorzystać Kruger&Matz Executive jako powerbank dla naszego smartfona.

Kiedy nie ładujemy telefonu, wbudowany akumulator 6600 mAh powinien wystarczyć na 12 godzin ciągłej pracy i z moich testów wynika, że faktycznie tak jest.

kruger-matz-executive-4 class="wp-image-525663"

Głośnik jest wykonany z naprawdę przyjemnych w dotyku materiałów i sama jego masa wskazuje na to, że mamy do czynienia z solidnym produktem. A jak brzmi?

kruger-matz-executive-3 class="wp-image-525662"

Słowem - nieźle. Głośnik gra bardzo czysto i klarownie, ma też zaskakująco dużo basu jak na swoje rozmiary. W tej klasie cenowej przyczepić mogę się w zasadzie do dwóch rzeczy: dźwięk jest bardzo „ściśnięty” i nieco pudełkowy, a głośnik zaczyna przesterowywać przy około 80% głośności.

Jednak jak na 400 zł nadal wyróżnia się on możliwościami i jakością.

Kruger&Matz Discovery - propozycja w sam raz w teren.

K&M Discovery to chyba najciekawsza propozycja w zestawieniu, zwłaszcza gdy spojrzymy na cenę. Za 250 zł otrzymujemy kompaktowy, wzmacniany głośnik, w przypadku którego certyfikacja IP67 gwarantuje odporność na kurz i zalanie.

kruger-matz-discovery-5 class="wp-image-525658"

Konstrukcja, nie licząc aluminiowego stelaża, pokryta jest gumą i ogólnie sprawia wrażenie solidnej, choć w moim egzemplarzu jeden z boków można było nieco „wcisnąć” dłonią.

kruger-matz-discovery-2 class="wp-image-525655"

Pod znajdującą się na krawędzi urządzenia klapką znajdziemy port do ładowania, wejście jack 3,5 mm i… slot na kartę microSD, co pozwala używać K&M Discovery także jako przenośnego odtwarzacza.

kruger-matz-discovery-4 class="wp-image-525657"

Może on również służyć za zestaw głośnomówiący do smartfona, a akumulator 2200 mAh wystarcza na jakieś 8-9 godzin pracy. W zestawie znajdziemy też solidne, grube kable. To bardzo miły dodatek.

kruger-matz-discovery-3 class="wp-image-525656"

Jak to gra? Naprawdę dobrze jak na swoją cenę i wymiary. Przy tak kompaktowej budowie spodziewałem się znacznie cieńszego brzmienia, ale zostałem pozytywnie zaskoczony - głośnik gra w bardzo zrównoważony sposób, choć oczywiście basu nie ma tu za wiele. Jest też zaskakująco głośny i co ważne, nie przesterowuje nawet przy maksymalnych poziomach.

kruger-matz-discovery-1 class="wp-image-525654"

Jeśli zatem szukasz odpornego na zalanie głośnika, który zabierzesz ze sobą w teren, zdecydowanie warto spojrzeć na K&M Discovery, tym bardziej, że cena jest bardzo zachęcająca.

kruger-matz-discovery-7 class="wp-image-525659"

Kruger&Matz Solo - w sam raz do kieszeni.

K&M Solo należy do kategorii głośników, dla których nigdy nie widziałem większego sensu na rynku. Zawsze wychodziłem z założenia, że taki pojedynczy przetwornik w tak malutkiej obudowie może służyć co najwyżej młodym gniewnym, czującym przemożną potrzebę puszczania prawilnego rapu w miejscach publicznych na pełnej głośności.

kruger-matz-solo-5 class="wp-image-525669"

Tym niemniej K&M Solo to zaskakująco dobrze grająca propozycja. To malutki, kompaktowy głośnik, w solidnej, aluminiowej obudowie. Bez problemu zmieści się w każdym plecaku, torbie, czy nawet kieszeni, grając przez około 5-6 godzin. Wbudowany czytnik kart microSD pozwoli go także wykorzystać jako przenośny odtwarzacz. Dodatkowo w zestawie znajdziemy też futerał.

kruger-matz-solo-1 class="wp-image-525665"

K&M Solo gra czysto i głośno, ale oczywiście nie spodziewajmy się tutaj jakichś głębszych uniesień - to urządzenie, które ma być czymś lepszym od głośnika w smartfonie, a nie maszynką dla audiofilów.

kruger-matz-solo-4 class="wp-image-525668"

Niestety, przy 150 zł nie jest on już aż tak atrakcyjny cenowo, jak wspomniany wyżej K&M Discovery, który za ledwie 100 zł więcej oferuje znacznie większe możliwości. Do tego mój egzemplarz trapiły dziwne problemy z łącznością.

kruger-matz-solo-3 class="wp-image-525667"

Producent zaznacza co prawda, że maksymalny zasięg Solo przez BT na otwartej przestrzeni to 15 metrów, ale zdarzało się, że głośnik samoczynnie rozłączał się już przy 5 metrach od smartfona.

kruger-matz-solo-2 class="wp-image-525666"

Często zdarzało mu się też rozłączać w trakcie rozmów na zestawie głośnomówiącym. Być może problem dotyczy konkretnego, testowego egzemplarza, ale warto zwrócić na niego uwagę.

Czy głośniki Kruger&Matz są warte swojej ceny?

REKLAMA

Zdecydowanie. A w szczególności Discovery, który oferuje zaskakująco pełne brzmienie w kompaktowej, wodoodpornej obudowie.

Jeśli jesteś gotów na kilka kompromisów, w zamian za naprawdę dobry stosunek ceny do jakości, nowe głośniki Bluetooth Kruger&Matz zdecydowanie powinny przykuć twoją uwagę.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA