REKLAMA

No nareszcie! Allegro w końcu obsługuje BLIK-a

Od dziś na Allegro można płacić za zakupy przy pomocy systemu płatności mobilnych BLIK. Płatności BLIK zostały w pełni zintegrowane z platformą Allegro i stają się tam jedną z głównych metod płatności.

16.11.2016 10.22
Jak działa BLIK na Allegro? Otóż bardzo dobrze!
REKLAMA
REKLAMA

- Wygoda i intuicyjność jest kluczowym elementem wpływającym na stały wzrost popularności sprzedaży w Internecie. Cieszymy się, że BLIK stworzony przez największe polskie banki i zyskujący uznanie klientów  jest już dostępny na Allegro - powiedział Przemysław Budkowski, prezes Allegro. W rzeczy samej.

Dla tych, którzy nie wiedzą co to BLIK, przypominam, że jest to nowy, niesamowicie wygodny standard płatności elektronicznych inspirowany przez IKO od PKO Banku Polskiego. BLIK pozwala na błyskawiczną i prostą autoryzację płatności. Jak odbywa się to w praktyce?

Jak działa BLIK na Allegro?

Po wybraniu BLIK-a jako formy płatności, sklep (w tym przypadku Allegro) prosi nas o podanie sześciocyfrowego kodu. Ten jest generowany przez aplikację naszego banku i zmieniany co kilkadziesiąt sekund.

jak działa BLIK na Allegro class="wp-image-528940"

Innymi słowy, zamiast logować się do banku, wprowadzać dane do przelewu, autoryzować przelew i wracać do sklepu, po prostu przepisujemy kod z aplikacji i, w zależności od naszych ustawień kwotowych na koncie, ewentualnie potwierdzamy transakcję w aplikacji naszym PIN-em.

REKLAMA

Allegro posiada w tej chwili 20 mln zarejestrowanych użytkowników, z których blisko 14 mln odwiedza serwis każdego miesiąca. Ponad 85 proc. transakcji to produkty nowe, sprzedawane po ustalonej cenie. Allegro współpracuje z kilkuset markami a sprzedaż na platformie prowadzi ponad 100 tysięcy małych i średnich polskich firm handlowych i dystrybutorów.

W tej chwili z BLIK-a mogą korzystać klienci Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku (oraz Orange Finanse), PKO Banku Polskiego (oraz Inteligo) i Getin Noble Banku i T-Mobile Usługi Bankowe.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA