REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Wideo, które zawiesi iPhone’a tobie lub znajomemu, jeśli mu je wyślesz

Apple zrobił to ponownie! Przełomowa funkcja chroniąca nas przed potencjalnym uzależnieniem od filmów w Internecie jest dostępna, i to od dawna! Wystarczy zaktualizować system do wersji iOS 5 lub nowszej!

22.11.2016
13:58
iOS 10.1 iPhone 7 Plus
REKLAMA
REKLAMA

Historia Apple’a to historia szacunku dla użytkownika. Firma nie ustaje we wprowadzaniu innowacji, a same telefony są dobrze zaprojektowane i niezawodne. Prowadzone są też ciekawe eksperymenty, tak jak możliwość zdalnego wyłączenia telefonu przez wysłanie mu wiadomości tekstowej z dowolnego numeru czy nawet możliwość zdalnego uruchomienia go ponownie przez wysłanie mu hiperlinka.

Dziś udało się odkryć podobną taką funkcję. Jest ona dostępna we wszystkich wersjach iOS począwszy od piątej. Odkrył ją użytkownik chińskiego klona YouTube'a o nazwie Miaopai. iOS w innowacyjny sposób przetwarza dane multimedialne nie pozbywając się agenta do przetwarzania ich w tle po seansie.

iPhone się wiesza? Nie no, bądźmy poważni!

Youtuber na kanale EverythingApplePro pokazał, jak zachowuje się iPhone po odtworzeniu niepozornego pliku wideo.

Funkcja ta najprawdopodobniej ma wizjonerski cel ograniczenia naszego uzależnienia od oglądania treści z usług typu VoD, ponieważ po paru chwilach (mogą to być sekundy, mogą to być minuty, nikt nie wie) zawiesza telefon. Należy wtedy dokonać twardego resetu telefonu, bowiem ten na zwykłe, nieokrzesane wciskanie przycisku zasilania reagował nie będzie.

REKLAMA

Nie jest jasne czy to tylko eksperyment, który zostanie usunięty w jednej z przyszłych aktualizacji, czy też funkcja ta zostanie u nas na stałe. Apple, jak zawsze, nie komentuje plotek czy spekulacji. Nam za to daje kolejny powód do tego, by kupować (i nie używać) produkty z iOS-em.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA