REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Polskie czytniki lepsze niż Kindle? Poznaliśmy dwa nowe inkBooki

Jesteście fanami polskiej myśli technologicznej? Powinniście zatem bardzo mocno zainteresować się czytnikami e-Booków inkBook Classic 2 oraz inkBook Prime, które dziś zadebiutowały na rynku. Za ich oprogramowanie oraz wygląd w całości odpowiedzialne było wrocławskie biuro projektowe Arta Tech.

09.11.2016
12:59
inkBook Classic 2
REKLAMA
REKLAMA

Dzięki zastosowaniu systemu Android 4.2.2 oba urządzenia cechują się naprawdę dużymi możliwościami. Oferują możliwość nie tylko samodzielnego wgrywania elektronicznych książek do urządzenia, ale również korzystania ze sklepów Kindle, Nook, Kobo, Mediapolis.pl, Skoobe.de, abonamentu Legimi oraz wielu innych. To bardzo duża przewaga nad najpopularniejszymi czytnikami Amazona, które nie oferują tak łatwego dostępu do treści w języku polskim.

Cieszą też inne rozwiązania programowe, takie jak tryb wysokiego kontrastu dla osób niedowidzących i dedykowana czcionka dla osób dotkniętych dysleksją.

inkbook-prime-1 class="wp-image-527581"
inkBook Prime

InkBook Classic 2 oraz inkBook Prime są wyposażony w 6-calowy ekran e-Ink typu Carta, który jest jednym z najlepszych e-papierowych wyświetlaczy dostępnych na rynku. Oferuje on 16 odcieni szarości. Jest to wyświetlacz dotykowy, ale nie trzeba go używać do sterowania urządzeniem. Użytkownicy mogą zmieniać strony za pomocą fizycznych przycisków znajdujących się na obudowie urządzenia, a nawet w całości wyłączyć dotykowe funkcje ekranu. Czytniki można zawsze mieć przy sobie - jest to zasługa ich kompaktowych wymiarów wynoszących 159 x 114 x 9 mm.

Oba sprzęty obsługują też najważniejszy obecnie standard łączności, czyli Wi-Fi 802.11n. Czytniki ładuje się za pomocą kabla microUSB 2.0 i można w nich umieścić także karty pamięci microSD o maksymalnej pojemności 32 GB. Kolejne wspólne cechy to zastosowanie bardzo dużego i wytrzymałego akumulatora o pojemności 2000 mAh, który jest znacznie większy od tych stosowanych w popularnych czytnikach Kindle.

inkBook Classic class="wp-image-527582"

Nie oznacza to jednak, że oba urządzenia są takie same. InkBook Prime jest modelem mocniejszym i ma między innymi cztero- zamiast dwurdzeniowego procesora z rdzeniami Cortex-A9, który współpracuje z 512 MB RAM. inkBook Prime ma też 8 GB wbudowanej pamięci, zamiast 4 GB zastosowanych w modelu inkBook Classic 2. Najważniejszą zmiany są jednak widoczne w przypadku ekranu. Ten w inkBook Classic 2 ma rozdzielczość 800 x 600 pikseli, co przekłada się na szczegółowość na poziomie 167 dpi. inkBook Prime ma ekran o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli i szczegółowości 212 dpi, który jest dodatkowo wyposażony w podświetlenie, które jest bardzo przydatne. Droższy model ma też moduł Bluetooth.

REKLAMA

Zarówno inkBook Prime, jak i inkBook Classic 2 są już dostępne w sklepach.

Ich ceny naprawdę pozytywnie zaskakują. inkBook Classic 2 kosztuje zaledwie 349 zł, zaś inkBook Prime 599 zł. Jest to niska cena jak na sprzęty, które pod względem możliwości biją konkurencję na głowę. Warto bardzo poważnie rozważyć ich zakup przede wszystkim ze względu na funkcje programowe, które są idealnie dopasowane do polskiego odbiorcy. Zagraniczne produkty bardziej znanych i renomowanych marek nie oferują takich możliwości.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA