REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Testowaliśmy soundbar z Biedronki. Oto Hykker Soundbar Studio

Już w najbliższy poniedziałek (21.11.2016 r.) do Biedronki trafi zupełnie nowy produkt marki Hykker. Jest to Soundbar Studio cechujący się bardzo atrakcyjną ceną, która wynosi jedynie 199 zł. Miałem już okazję korzystać z tego ciekawego sprzętu.

19.11.2016
16:08
Hykker Soundbar Studio - test soundbara z Biedronki
REKLAMA
REKLAMA

Spędziłem z nim kilka dni i mogę się wypowiedzieć na jego temat. To, co bardzo miło zaskakuje, to jakość wykonania tego głośnika. Obudowa z mocnego plastiku została bardzo dobrze spasowana i w żadnym wypadku nie skrzypi, co wcale nie jest oczywiste w tanich sprzętach.

Martwi mnie bardziej, że zastosowany plastik jest zgodnie z obecnymi trendami błyszczący, przez co może łatwo zbierać rysy, a przecieranie tego sprzętu z kurzu stanie się rutyną. Przednią część soundbara maskuje siatkowany materiał, który bardzo często jest spotykany na głośnikach innych producentów.

hykker-soundbar-studio-4 class="wp-image-529482"

Jeżeli chodzi o dołączone do zestawu akcesoria i zestaw portów, jest tu dość standardowo. Mamy złącza AUX oraz optyczne, do tego gniazdo zasilania i włącznik. Do zestawu został dodany został malutki pilot, zasilacz oraz kable AUX. Inne miłe dodatki? Łączność Bluetooth, która jest bardzo przydatna oraz komunikaty, które głośnik wypowiada w języku polskim, na przykład po podłączeniu do niego telefonu.

Głośnik można w standardowy sposób postawić na gumowych nóżkach, które stabilizują sprzęt lub powiesić na umieszczonych z tyłu zaczepach. Przed kupnem warto jednak sprawdzić, czy Hykker Soundbar Studio w ogóle zmieści się pod lub nad posiadanym telewizorem. Jest to bowiem dosyć długi głośnik, którego konkretne wymiary to 94 x 7,7 x 6,5 cm.

hykker-soundbar-studio-1 class="wp-image-529479"

Przejdźmy do najważniejszej cechy Hykker Soundbar Studio, czyli do jakości dźwięku.

Powiem szczerze, że nie umiem jednoznacznie ocenić tego sprzętu. W domu mam głośniki kilkukrotnie droższe od testowanego dziś urządzenia. I nie ma co się oszukiwać, Hykker Soundbar Studio wypada przy nich blado. Należy jednak pamiętać o bardzo przystępnej cenie tego sprzętu, która wynosi 199 zł. Kupując soundbar kosztujący tyle nie mamy prawa oczekiwać najwyższej jakości dźwięku, taka prawda.

Niemniej jednak trzeba przyznać, że soundbar ten brzmi nieco lepiej niż standardowe głośniki w telewizorze. Dlatego na przykład jeżeli głośniki w telewizorze powoli odmawiają posłuszeństwa, a wy nie chcecie wymieniać ekranu na nowy, warto zdecydować się na kupno nawet tak przystępnego soundbara.

SAMSUNG CSC class="wp-image-529481"
Tak Hykker Soundbar Studio wygląda pod telewizorem.

Jasne, wtedy da się znaleźć nieco tańsze rozwiązania o podobnej jakości dźwięku, na przykład komputerowe głośniki. Jednak czy chcielibyście je postawić obok telewizora? Ja nie, bo po prostu oszpeciłyby mój salon. Zdecydowanie bardziej wolę estetyczne i ładniejsze rozwiązanie, takie jak jeden głośnik, który mogę powiesić na ścianie i podłączyć do niego smartfon za pomocą Bluetooth.

Bardzo delikatnie mówiąć, Hykker Soundbar Studio nie jest rozwiązaniem dla audiofili.

REKLAMA

Nie, nie można go porównywać z głośnikami kilkukrotnie droższymi. Decydując się na jego wybór, należy pamiętać o jego bardzo niskiej cenie na poziomie zwykłych komputerowych głośników. Jeżeli szukacie soundbara, który może po prostu zastąpić głośniki w waszym telewizorze, możecie go kupić. Jest bardzo dobrze wykonany, to trzeba mu oddać.

Jednak oferowana przez niego jakość dźwięku to nie jest mistrzostwo świata, ale nie można go oczekiwać po głośniku kosztującym 199 zł. Jestem w stanie pokusić się o stwierdzenie, że Hykker Soundbar Studio to najlepszy soundbar w swojej klasie cenowej. Ogromny wpływ ma na to jednak fakt, że jeszcze nie spotkałem się z tak przystępnym cenowo urządzeniem tego typu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA