REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Nauka

To trzeba zobaczyć. Dzięki Google na własne oczy przekonasz się, jak zmieniamy naszą planetę

Udostępniona właśnie aktualizacja usługi Google Earth pokazuje, jak wielki wpływ na naszą planetę wywarliśmy przez ostatnie 30 lat. Robi to niemałe wrażenie, choć niezbyt przyjemne.

30.11.2016
14:10
Ziemia jest płaska? Astronauci rzucili koło ratunkowe raperowi. Nie chciał z niego skorzystać
REKLAMA
REKLAMA

Naukowcy nadal spierają się, czy globalne ocieplenie to proces zachodzący naturalnie, czy też to my jako ludzkość napędzamy go, sprowadzając na siebie zagładę. Jednak to geneza jest przedmiotem sporu, a nie skutki. Na dodatek nawet jeśli uznamy, że ludzkość ze zmianami klimatycznymi nie ma za wiele wspólnego, to i tak trudno się spierać z tym, że przemysł to prawdziwa demolka dla naszej planety.

Słowa to jednak tylko słowa. Jesteśmy raczej wzrokowcami, obraz to znacznie skuteczniejsza forma przekazu. A dzięki najnowszej aktualizacji usługi Google Earth możemy się uważnie przyjrzeć zmianom, jakie przeszła nasza planeta od roku 1984 do 2016.

Możemy więc obserwować, jak miasta się powiększają, jak lasy są wycinane, jak lodowce topnieją i jak nasz świat zmienia się, zdaniem wielu, na gorsze. Zobaczcie zresztą sami:

Tak rośnie stolica Brazylii:

Tak „zarasta” cywilizacją wybrzeże Australii:

Bangkok, czyli od miasta po metropolię:

Tak znika dżungla amazońska:

A tak wysycha Morze Aralskie:

REKLAMA

Ech…

PS. Tutaj możecie sprawdzić, jak zmiany w tym samym czasie wyglądały np. w waszej okolicy. 

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA