REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Oprogramowanie

Współpraca gigantów nad otwartym kodem stała się faktem: Google dołącza do .NET Foundation

W trakcie trwającej w Nowym Jorku konferencji dla programistów Connect(); 2016 (taka jest oficjalna nazwa) ogłoszono, że to fundacji zarządzającej rozwojem kodu open source w .NET dołączy firma Google.

Współpraca gigantów nad otwartym kodem stała się faktem: Google dołącza do .NET Foundation
REKLAMA
REKLAMA

.NET Foundation powstała w 2014 roku, jej stworzenie ogłoszono w trakcie konferencji Build. Jej zadaniem jest niezależne doglądanie otwierania poszczególnych komponentów środowiska programistycznego .NET. W trakcie jej krótkiego istnienia dołączyły już do niej takie firmy jak Unity, JetBrains, RedHat czy Samsung.

Od tego czasu w takich komponentach jak corefx czy coleclr, których kod źródłowy umieszczony został na GitHub, a rozwój oddane w ręce społeczności, większość zmian pochodziła… spoza Microsoftu. Jest to oznaka żywej i zainteresowanej społeczności, która zaczyna się tworzyć wokół otwartego .NET.

google-dot-net-foundation

Google dołączył do działającej w obrębie .NET Foundation Technical Steering Group (Grupy Planowania Technicznego), w ramach której będzie miał wpływ na kluczowe decyzje dotyczące platformy.

Chris Sells z Google w ten sposób skomentował zdarzenie:

REKLAMA

.NET jest kluczowym komponentem nowoczesnego przedsiębiorstwa, a zespół Google Cloud zawsze stara się upewnić że .NET ma doskonałe wsparcie w infrastrukturze Google. Między innymi udostępniliśmy ponad 200 bibliotek dla .NET pracujących z naszymi usługami w chmurze. Google już uczestniczy w życiu .NET, a wstąpienie do Technical Steering Group jeszcze bardziej powiększy nasze zaangażowanie.

Współpraca wielu, zwykle konkurujących ze sobą firm nad jedną platformą zazwyczaj oznacza, że myśli się o niej jak o otwartym technologicznym standardzie. Prawdopodobnie tak będzie w najbliższych latach z platformą .NET.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA