REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Tak wygląda zupełnie nowa aplikacja Gmaila. To największa aktualizacja od lat

Do App Store trafiła właśnie nowa wersja aplikacji Gmail na system iOS. Użytkownicy poczty Google korzystający z iPhone’ów mają powody do zadowolenia. Największa nowość obok odświeżonego interfejsu to możliwość cofnięcia wysłanej wiadomości.

07.11.2016
16:54
Gmail na iOS - nowa wersja aplikacji Google na iPhone'a
REKLAMA
REKLAMA

Dla posiadaczy iPhone’ów, którzy nie chcą rezygnować z Gmaila, a chcą korzystać z powiadomień push, Google przygotował aplikację Gmail na iOS, która dzisiaj doczekała się sporej aktualizacji.

Gmail na iOS - nowa aplikacja iPhone class="wp-image-527169"
Nowa aplikacja Gmaila już jest dostępna.

Aplikacja Gmail jest jednym z najważniejszych programów na iPhone’a dla osób, które korzystają z poczty Google’a.

Co prawda z poczty Gmail można skorzystać w systemowej aplikacji do obsługi poczty, ale firmy Google i Apple od lat nie zadbały o to, by móc korzystać w ten sposób z poczty Google’a z wykorzystaniem powiadomień push.

Jeszcze dzisiaj z rana rozmawialiśmy w redakcji o tym, jakie zabawne pomyłki wynikają z pospiesznie wysłanego maila. Nie minęło kilka godzin, a Google pokazał nową wersję aplikacji Gmail na iOS, która rozwiązuje ten problem.

W Gmail na iOS pojawiła się znana z wersji webowej i z poczty Inbox opcja cofnięcia wysłanej wiadomości.

Aplikacja do obsługi poczty Google na iPhone’a pozwoli teraz anulować wysyłanie wiadomości zaraz po naciśnięciu przycisku wyślij. Użytkownik ma małe okienko czasowe, które pozwala uniknąć faux pas, gdy wkleimy nie ten tekst, pomylimy adresata lub popełnimy jakąkolwiek inną gafę.

Gmail na iOS - nowa aplikacja iPhone class="wp-image-527166"
Nowa aplikacja Gmaila pozwala cofnąć wysłaną wiadomość.

Aplikacja zdaje się zgodnie z obietnicami działać szybciej niż poprzednia wersja, a animacje są znacznie bardziej płynne. Nowa aplikacja poczty Google’a na iPhone’a przypomina wersję znaną z najnowszego Androida - co może być i zaletą, i wadą w zależności od oczekiwań.

Po jej włączeniu widać minimalistyczną listę wiadomości i tylko trzy przyciski.

Wiadomości na liście można przesunięciem palca w lewo lub w prawo archiwizować i usuwać. Poprawiono też działanie wyszukiwarki, która zwraca wyniki w czasie rzeczywistym i pokazuje podpowiedzi niczym w wersji przeglądarkowej.

Lewy górny róg to ikona hamburgera rozwijająca menu, w prawym górnym rogu widać wyszukiwarkę, a prawy dolny róg to okrągła ikona tworzenia nowej wiadomości. Wysunięcie panelu z lewej strony ekranu pokazuje najważniejsze skróty do różnych skrzynek.

Gmail na iOS - nowa aplikacja iPhone class="wp-image-527167"
Nową aplikację Gmaila można już pobrać ze sklepu App Store.

Gmail nadal nie pozwala obsługiwać kilku kont pocztowych w ramach jednej skrzynki odbiorczej.

Można przełączać się pomiędzy kontami - np. prywatnym i służbowym - w panelu skrótów wysuwanym z lewej strony. Lista skrótów mieści się na jednym ekranie, a rozczarowaniem może być menu ustawień.

Ustawienia pozwalają zmienić tutaj wyłącznie tryb usuwania wiadomości, podpis, wiadomość o nieobecności i etykiety. W ustawieniach powiadomień można włączyć wszystkie lub wyłączyć je całkowicie - nic po środku.

Niemniej jednak aktualizacja to długo oczekiwany powiew świeżości, a użytkownicy Gmail na iOS powinni być zadowoleni.

Aktualizacji doczekała się też aplikacja Kalendarza Google do iPhone’a. Najważniejsza nowość to możliwość włączenia widoku miesiąca i tygodnia można włączyć w trybie poziomym, a nie tylko pionowym.

REKLAMA

Oprócz tego Kalendarz Google na urządzenia mobilne Apple doczekał się możliwości włączenia dodatkowych typów kalendarzy. Wydarzenia i przypomnienia trafią z kolei do systemowej wyszukiwarki Spotlight.

[gmail3funckje]

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA