REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Zwycięstwo Trumpa pokazało, że Bitcoin jest jak... złoto

Wybór nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych nie pozostał bez wpływu na rynki finansowe. Nie ominęło to też kryptowaluty Bitcoin. Wirtualna waluta nie zachowała się jednak tak, jak klasyczne środki płatnicze, tylko jak złoto.

09.11.2016
18:16
Bitfinex Bitcoin
REKLAMA
REKLAMA

Do zaprzysiężenia 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych zostało jeszcze trochę czasu, ale już teraz świat reaguje na pierwsze doniesienia o zwycięstwie Donalda Trumpa nad Hillary Clinton. Reakcje widać na giełdach, a skutki decyzji Amerykanów mają bezpośrednie przełożenie na rynki walutowe.

Zaraz po ogłoszeniu wstępnych wyników dolar stracił na wartości.

W ciągu ostatniej doby były różne zawirowania, a najniższą wartość od lat zanotowało też meksykańskie Peso. Niepełne wyniki wskazujące na zwycięstwo Trumpa poskutkowały spadkiem wartości dolara.

To się jednak nie utrzymało. Już po podaniu do publicznej wiadomości, że prezydentem-elektem w Stanów Zjednoczonych został Donald Trump, rynek walutowy nieco się uspokoił i dolar chociaż szybko zaczął odrabiać straty.

Jeśli chcieliście inwestować w dolary swoje złotówki, to już niestety musztarda po obiedzie. Najniższy kurs amerykańskiej waluty względem naszej zanotowano w okolicach godz. 7:00 polskiego czasu, a teraz (17:30) dolar jest droższy, niż wczoraj.

Kurs złotówka dolar 9 listopad 2016 class="wp-image-527751"

Wybory w Stanach Zjednoczonych miały też wpływ na kurs kryptowaluty Bitcoin.

Okazuje się, że wybór Donalda Trumpa na 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych to dobra wiadomość dla osób, które trzymają oszczędności w złocie i w… bitcoinach. Po ogłoszeniu wyników wartość uncji złota i bitcoinów od razu poszybowały w górę.

W przeciwieństwie do dolara, który zaliczał spadek im bardziej pewne było to, że Trump wygra, bitcoin cały czas rósł aż do 738 dol. za sztukę - podczas gdy głosowanie się kończyło wartość bitcoina wynosiła 703 dol. Po wahaniach kurs bitcoina się ustabilizował na poziomie 725 dol.

Kurs złotówka bitcoin 9 listopad 2016 class="wp-image-527752"
REKLAMA

Jak widać na wykresie Money.pl wartość bitcoinów wobec złotówek też w ostatnim dniu poszła w górę do poziomu blisko 3 tys zł z początkowych 2870 zł. Warto jednak nadmienić, że z początku wartość spadła.

Oczywiście trudno też przewidzieć, jak Bitcoin zachowa się w kolejnych dniach, ale jak na razie osoby lokujące kapitał w tej kryptowalucie zyskały - tak samo jak osoby inwestujące w złoto.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA