Tech  / News

Awaria bankomatów Euronet. Pieniądze znikają z konta, ale nie są wypłacane

275 interakcji
dołącz do dyskusji

Potrzebujesz gotówki i musisz wypłacić pieniądze z konta? Lepiej nie korzystaj z bankomatów, przynajmniej z niektórych. Obecnie trwa bowiem bardzo poważna awaria bankomatów Euronet.

Jeżeli spróbujesz w najbliższym czasie skorzystać z bankomatu Euronetu, spotka cię niemiła niespodzianka. Wybrana kwota faktycznie znika z konta, ale nie zostaje wypłacona. O sytuacji tej poinformował nas jeden z czytelników. Szybkie przejrzenie sieci społecznościowych pokazało, że problem ten spotkał zdecydowanie więcej osób. Według pracownika infolinii Euronetu mamy tu do czynienia z ogólnopolską awarią.

awaria-bankomatow-euronet

Awaria bankomatów Euronet: jak sobie z nią radzić?

Przede wszystkim nie korzystać z bankomatów Euronetu do czasu rozwiązania problemu. Dlatego jeżeli właśnie zaczynasz weekend i wybierasz się na miasto, najlepiej weź ze sobą zapas gotówki lub upewnij się, że będziesz miał dostęp do bankomatu innej sieci. Jeżeli jednak już skorzystałeś z bankomatu Euronetu, pozostaje ci tylko zgłosić to za pomocą odpowiedniego formularza. Pieniądze na pewno zostaną zwrócone na konto, jednak procedura ta może potrwać nawet kilka tygodni.

PS. Przy okazji przypominamy, że w ten weekend nie będzie działać bank internetowy BGŻ BNP Paribas, o czym napisał nasz siostrzany serwis Bezprawnik. Na szczęście jego bankomaty będą działały, będzie również cały czas można płacić kartą. Nie będzie można natomiast korzystać z przelewów internetowych.

Aktualizacja: Wygląda na to, że awaria została już usunięta.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst