REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bezpieczeństwo

Windows podzieli się z konkurencją niezwykle pożyteczną funkcją. I jeszcze na tym skorzysta!

Funkcja Windows Hello to jedna z najpożyteczniejszych zmian, jakie wprowadził Microsoft do swojej platformy. A teraz chce się nią podzielić z konkurencją. Choć mariaż ten będzie korzystny głównie dla Windows.

05.10.2016
11:21
Windows Hello trafi na Androida, iOS-a, Tizena i inne systemy
REKLAMA
520 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Dwuetapowe uwierzytelnianie użytkownika powoli staje się standardem i słusznie. Właściwie każda większa usługa oferuje je użytkownikom, czasem wręcz domyślnie. Jedną z firm, choć nie jedyną, która bardzo intensywnie promowała przejście na ten model uwierzytelniania jest Microsoft, zmieniając w tym konkretnym przypadku świat informatyki na ciut lepszy. Teraz firma Nadelli idzie o krok dalej, popularyzując biometrię jako formę uwierzytelniania.

W Windows 10 znalazł się bowiem moduł Windows Hello. Dopracowany, bezpieczny, a przede wszystkim banalnie prosty w użyciu ze strony użytkownika mechanizm, dzięki któremu możemy logować się do naszych kont za pomocą odcisków palca, tęczówki oka czy innych niepodrabialnych elementów.

Czytniki biometryczne zgodne z Windows Hello są już obecne właściwie w większości nowych urządzeń z Windows 10. Dostępne są też zewnętrzne i niedrogie rozwiązania dla tych, którzy tego typu czytników nie posiadają. Dzięki Windows Hello wszyscy użytkownicy Windows 10 mają swoje konta znacznie lepiej zabezpieczone. A teraz mechanizm ten trafia na inne systemy.

Choć nie będzie służył ich bezpieczeństwu, a właściwie, to niezupełnie

Windows Hello Companion Device Framework, a więc bebechy Windows Hello, stanie się otwartym standardem. Każdy producent sprzętu będzie mógł implementować te mechanizmy w swoich urządzeniach. Nie będzie to jednak służyło zabezpieczaniu tych urządzeń. Zamiast tego te posłużą jako narzędzie autoryzacyjne do logowania się do Windows. To jednak ogłoszono już kwartał temu.

REKLAMA
Windows Hello class="wp-image-519946"

Dziś dowiadujemy się, że tego typu rozwiązania będą mogły również być wykorzystane przez urządzenia pracujące pod kontrolą iOS-a i Androida i innych systemów. Innymi słowy, nie będziemy już musieli kupować dodatkowych, dedykowanych Windows Hello urządzeń, by móc skorzystać z tego zabezpieczenia. Wystarczy spełniający odpowiednie normy telefon, który najprawdopodobniej już posiadasz.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA