REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Spotify trafia na Smart TV. I pokazuje, jak szybko ta platforma się starzeje

Spotify zapowiedziało właśnie nową aplikację na telewizory marki Samsung. Nie mamy jednak dobrej wiadomości dla osób, które zdecydowały się na odbiornik Smart TV koreańskiej firmy przed 2015 rokiem.

20.10.2016
18:49
Spotify na Smart TV - nowa aplikacja na telewizory Samsung
REKLAMA
REKLAMA

W przypadku platform Smart TV liczba kategorii aplikacji, z których jest sens korzystać, jest znacznie mniejsza niż na smartfonach i tabletach. Sprawdzają się na nich świetnie programy multimedialne, w tym do odtwarzania wideo i muzyki.

Spotify zdaje sobie z tego sprawę i szykuje nową aplikację na Smart TV marki Samsung.

Wśród systemów Smart TV montowanych bezpośrednio w telewizorach jednym z liderów jest obecnie Samsung. Twórcy aplikacji zwykle nie omijają tej platformy przygotowując swoje produkcje. To, że działają one co najwyżej tak sobie to oczywiście osobna kwestia, ale deweloperom należy się przynajmniej plus za chęci.

Jako posiadacz Apple TV mogę pomarzyć o polskich VOD i wielu usługach muzycznych na tym urządzeniu. Dobra wiadomość jest taka, że powstaje nowe Spotify na Smart TV firmy Samsung. Niestety, obie firmy właśnie mi uświadomiły, że mój telewizor jest już przestarzały.

Spotify na Smart TV Samsung 2015 2016 class="wp-image-523107"

Nowe Spotify na Smart TV od Samsunga nie uruchomi się na telewizorach starszych niż dwa lata.

Rozumiem, że w 2015 roku wprowadzono nową platformę opartą o system Tizen, ale i tak nie sposób nazwać tego inaczej, jak rozczarowaniem. Telewizor to nie smarton - nie ma żadnego racjonalnego powodu, by kupować nowy model co dwa lata. Ruch Spotify obnaża niestety słabość platform Smart TV, które starzeją się niewspółmiernie szybko do ekranów.

O samej aplikacji nie wiadomo niestety jeszcze zbyt wiele. Notka prasowa informująca o nowej aplikacji Spotify na Smart TV zniknęła ze strony twórców tego streamingu muzyki, a i tak w jej treści nie znalazło się tak naprawdę nic więcej poza wyświechtanymi sloganami, obietnicą “interfejsu dopasowanego do dużych ekranów” i współpracy z funkcją Connect.

Warto też nadmienić, że dziś Spotify na Smart TV nie cieszy się ogromną popularnością.

Na liście polecanych aplikacji w Smart TV marki Samsung próżno dzisiaj szukać Spotify. Znalazły się tam natomiast… Demotywatory. Możliwe, że ma to związek ze słabą promocja - nie ma wydzielonej kategorii muzyka, a obecną wersję Spotify i Deezera znalazłem w dziale podpisanym Styl życia.

REKLAMA

Niemniej jednak aplikacja Spotify na Smart TV wydaje mi się bardzo sensownym pomysłem wśród osób, które do telewizora podłączyły zestaw audio - tym bardziej ze względu na brak Spotify na innych platformach, w tym np. na konsolach Xbox One i na przystawce do telewizora Apple TV.

Szkoda jednak, że zaledwie dwuletnie telewizory zostaną możliwości zainstalowania najnowszej wersji Spotify na Smart TV pozbawione…

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA