REKLAMA

Zgadnij, ilu posiadaczy Galaxy Note’a 7 w Polsce zwróciło już sprzęt. Powodzenia

Niewielu klientów, m.in. w Polsce, zwróciło smartfony Galaxy Note 7. Dlatego firma wypuściła aktualizację oprogramowania, która... obcina pojemność akumulatora do 60 proc.

31.10.2016 11.40
Galaxy Note 7
REKLAMA
REKLAMA

Samsung właśnie poinformował, że z dniem dzisiejszym w Europie zostanie wypuszczona aktualizacja dla smartfonów Galaxy Note 7, która ograniczy możliwość ładowania akumulatora do 60 proc. Taka zmiana ma zmniejszyć ryzyko związane z wybuchem lub zapłonem urządzenia podłączonego do ładowarki oraz ma być dodatkowym impulsem dla użytkowników, aby zdecydowali się na zwrot urządzenia.

A jest kogo zachęcać, bo - jak dowiedział się Spider’s Web - w Polsce tylko 20 proc. smartfonów Galaxy Note 7 zostało zwróconych do Samsunga.

W rozmowie z naszą redakcją Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Polska, powiedział, że firma dzwoniła już do wielu kolejnych klientów, ale nie wszyscy oddali sprzęt, bo np. nie dotarł do nich jeszcze kurier.

samsung-galaxy-note-7-18 class="wp-image-511308"
Galaxy Note 7 to świetny smartfon, ale... musisz go zwrócić.

Dowiedzieliśmy się też, że cały czas pozostaje pewna grupa użytkowników w Polsce, którzy z własnej woli nie oddali jeszcze Note’ów 7, a Samsungowi nie udało się z nimi skontaktować. To pozwala domniemywać, że cały czas istnieją klienci, którzy być może nadal nie wiedzą o akcji zwrotów modelu Galaxy Note 7 lub wiedzą, ale są zadowolone z działania urządzenia i nie chcą go oddawać. Nie dziwi więc, że Samsung zdecydował się na dość drastyczny ruch i za pomocą aktualizacji oprogramowania obetnie możliwości urządzenia przez znaczące zmniejszenie dostępnej pojemności akumulatora.

Spider’s Web dowiedział się również, że między 50 a 60 proc. klientów Samsunga w Polsce, którzy zwrócili wycofany ze sprzedaży sprzęt lub zadeklarowali się, że zwrócą, decyduje się na wymianę telefonu na model S7 Edge. Oznacza to, że blisko połowa posiadaczy Note’ów 7 rezygnuje z topowych modeli Samsunga (Galaxy Note 7 i Galaxy S7 w wersji Edge) i wybiera zwrot kosztów.

Warto wymienić Samsunga Galaxy Note 7!

Od klientów, którzy zdecydowali się na wymianę na model Galaxy S7 Edge wiemy, że taki ruch jest bardzo opłacalny, bo Samsung nie tylko daje nowy egzemplarz S7 Edge w zamian za Note’a 7, ale również dorzuca wartościowe prezenty w postaci dwóch bonów: voucher o wartości 600 zł oraz drugi, dodatkowy na 400 zł.

Oznacza to, że (byli) posiadacze Note’ów 7 dostają prezenty o łącznej wartości 1000 zł, a vouchery mogą wymienić w sklepach Samsung Brand Store na dowolny produkt Samsunga.

Na bogato!

Współpraca: Przemek Pająk.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA