REKLAMA

Poznajcie Pocket Explore - jedno miejsce do odkrywania najlepszych treści w Internecie

Jeśli jest jakaś aplikacja, w której spędzam więcej czasu niż w Pockecie, to jest nią tylko iA Writer. Niestety, proporcje tworzenia i chłonięcia treści mogą się u mnie niebawem odwrócić, a wszystko to za sprawą Pocket Explore.

27.10.2016 10.45
Pocket Explore - twoja osobista wyszukiwarka najlepszych treści
REKLAMA
REKLAMA

Pocket to bez dwóch zdań moja ulubiona usługa w całej Sieci. Serwis, który początkowo był „tylko” miejscem do zapisywania ciekawych treści do przeczytania na później (nazwanym z początku „Read it Later”) z biegiem lat przekształcił się w miejsce, w którym możemy nie tylko zapisywać odnalezione teksty i wideo, ale również je odkrywać i dzielić się nimi z innymi ludźmi - tę możliwość dała nam funkcja rekomendacji.

Teraz Pocket wprowadza do swej usługi nową funkcję, przez którą aplikacja będzie pochłaniać jeszcze więcej waszego i mojego czasu, jednocześnie sprawiając, że nie będzie to czas zmarnowany.

Pocket Explore to nowa funkcja, która umożliwia przeszukiwanie bogatej bazy artykułów zapisanych przez miliony użytkowników w poszukiwaniu interesujących nas tematów.

Dzięki Pocket Explore odkryjesz najlepsze treści w Sieci. class="wp-image-524481"

W Pocket Explore widzimy od razu „Pocket Hits” (które użytkownicy otrzymują również na maila w formie newslettera), czyli zbiór artykułów najczęściej zapisywanych przez innych użytkowników.

Obok tego mamy kilka głównych kategorii tematycznych, a po rozwinięciu menu możemy też znaleźć artykuły dotyczące bieżących trendów.

pocket-explore-1 class="wp-image-524480"

Oczywiście to tylko wierzchołek góry lodowej, bo w Pocket Explore możemy wyszukać artykuły na dowolny interesujący nas temat.

Funkcja jest w tej chwili dostępna wyłącznie poprzez przeglądarkowy interfejs Pocketa i jest w bardzo wczesnej fazie Beta. Twórcy zapowiadają, że z czasem Pocket Explore będzie jeszcze potężniejszym narzędziem, a w wywiadzie dla Fast Company przyznali także, że pracują nad usprawnieniem swojego algorytmu poleceń.

W połączeniu z pracą żywych redaktorów ma on dostarczać użytkownikom treści skrojone pod ich zainteresowania - spodziewam się więc, że niebawem w Pocket Explore zobaczymy coś na kształt zakładki „dla ciebie”.

Aplikacje mobilne mają zyskać funkcję Explore w ciągu najbliższych miesięcy.

Dzięki wtyczce do przeglądarki będziesz czytał jeszcze więcej.

Wraz z Pocket Explore uaktualnienia doczekało się także rozszerzenie Pocketa dla przeglądarek. Po zapisaniu artykułu do Pocketa, pod spodem pojawią się trzy dodatkowe rekomendacje o powiązanej tematyce.

pocket-explore-chrome-1 class="wp-image-524482"

Podobnie gdy otworzymy nową kartę, powitają nas trzy sugerowane przez Pocket artykuły. Obecnie funkcja ta trafia falami do użytkowników przeglądarki Chrome, ale ma niebawem zagościć również w innych przeglądarkach.

pocket-explore-chrome-2 class="wp-image-524483"

Mniej szumu. Więcej zawartości. Za to uwielbiam Pocketa.

Samodzielne filtrowanie treści w Sieci to trudne, niejednokrotnie wręcz niemożliwe zadanie. Jesteśmy codziennie zalewani tak niewyobrażalną liczbą materiałów, że z łatwością można się w tym pogubić.

Pocket Explore to - jak dla mnie - świetne remedium na ten problem. Przeszukujemy bowiem bazę artykułów, które już zainteresowały innych użytkowników, bądź redakcję usługi. A z doświadczenia swojego i innych wiem, że do przeczytania na później zazwyczaj zapisujemy te treści, które albo są zbyt długie i skomplikowane, by wchłonąć je „na szybko”, albo zbyt wartościowe, by ot tak przeczytać i zapomnieć.

REKLAMA

Patrząc też na doświadczenie z rekomendacjami Pocketa - im więcej z nich korzystam, tym dokładniej trafiają one w moje gusta. Spodziewam się zatem, że również Pocket Explore z biegiem czasu stanie się niemal bezbłędną biblioteką, w której zawsze będą czekały na mnie ciekawe, wartościowe treści do przeczytania.

Gorąco polecam.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA