REKLAMA

Zupełnie nowe Weszło! Z nowym sekcjami, autorami i - uwaga - stroną mobilną

Nigdy przesadnie tego nie ukrywałem - Weszło.com należy do moich ulubionych miejsc w polskiej sieci. Jednak o ile treści oraz sposób prowadzenia medium są tam ultranowoczesne, o tyle wygląd i sposób funkcjonowania serwisu rażąco beznadziejne.

19.10.2016 18.13
Zupełnie nowe Weszło! Z nowymi autorami i... stroną mobilną
REKLAMA
REKLAMA

To się jednak zmieni. Wkrótce fani Weszło dostaną zupełnie nowy serwis. I to nie tylko z odświeżoną szatą graficzną, (wreszcie, k…) wersją mobilną, lecz także z nowymi sekcjami tematycznymi oraz autorami. Jest na co czekać.

Zmiany wejdą w życie w ciągu najbliższych kilkunastu dni i będą z gatunku tych fundamentalnych.

nowe-weszlo class="wp-image-522602"
Nowe Weszło - strona główna

Powstaną działy dotyczące innych sportów. Wprawdzie piłka nożna nadal pozostanie absolutnym priorytetem tematycznym Weszlo.com, ale serwis będzie teraz pisał o najważniejszych wydarzeniach z innych dyscyplin, a także przeprowadzał wywiady z najważniejszymi sportowcami. W związku z poszerzeniem tematyki, do Weszło dołączy 5 nowych członków redakcji.

Weszło nie zamyka się tylko na sport. Raz na tydzień pojawiać się ma wywiad z cyklu „Ani słowa o sporcie”. Tu rozrzut tematów ma być w zasadzie nieograniczony.

Będzie nowy system komentarzy, z czego powinna się ucieszyć całkiem spora społeczność Weszło. Serwis porzuca komentarze facebookowe i stawia na autorski system z profilami, skrzynkami odbiorczymi użytkowników, możliwością wysyłania prywatnych wiadomości. Nowe komentarze będą obsługiwały formaty zdjęć i filmów.

nowe-weszlo-komentarze-1 class="wp-image-522597"
Nowe Weszło - komentarze

Powstanie też zupełnie nowa strefa mikroblogowa, zwana „Trybuną”. Znajdą się tam treści pisane przez kibiców oraz oceniany przez nich żywy, niecenzurowany strumień treści.

nowe-weszlo-trybuna class="wp-image-522601"
Nowe Weszło - Trybuna

O ocenę nowej szaty graficznej Weszło poprosiłem naszego grafika odpowiedzialnego za wygląd Spider’s Web, Przemka Śmita:

Ja dodam tylko, że najbardziej się cieszę z wersji mobilnej z nowym Weszło. Mnie się to w głowie nie mieści, że w połowie 2016 r., gdy ruch mobilny jest większy od tego z urządzeń desktopowych, jakikolwiek serwis informacyjny może nie mieć wersji mobilnej. No, ale w końcu będzie i trzeba przyznać, że mobile na nowym Weszło prezentuje się przednio.

REKLAMA

Cieszy mnie to, że Weszło się rozwija

Lubię porównywać Weszło do Spider’s Web. Choć serwis sportowy jest znacznie mniejszy od naszego pod kątem zasięgu, to jednak pełni podobną rolę w swojej tematycznej niszy do Spider’s Weba - z sukcesem konkuruje z największymi markami zarządzanymi przez wielkie korporacje, jest głośny i słyszalny, z nowoczesnymi, mocno opiniowymi tekstami.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA