REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nadchodzi Nokia D1C - nowy smartfon z Androidem 7.0 Nougat

Smartfony Nokii mogą już niedługo wrócić do sprzedaży. Zwiastuje to pojawienie się tajemniczego urządzenia podpisanego Nokia D1C w bazie Geekbench.

04.10.2016
9:11
nokia bell labs Nokia D1C
REKLAMA
203 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Nokia na współpracy z Microsoftem wyszła jak Zabłocki na mydle. Postawienie na platformę Windows Phone doprowadziło do tego, że największa marka na rynku smartfonów przestała się w ogóle liczyć. Dział zajmujący się produkcją sprzętu kupił Microsoft, by go niedługo potem zamknąć.

Teraz Nokia wraca do gry, ale nie będzie to łatwy powrót.

Finowie zatęsknili najwyraźniej za rynkiem konsumenckim, bo pod koniec tego roku mają pojawić się zupełnie nowe smartfony markowane logo Nokia. Nie będą to jednak autorskie projekty, a smartfony rodem z Chin - podobnie jak to miało miejsce w przypadku tabletu Nokia N1.

Niemniej jednak marka nadal jest silna na tyle, że urządzenia jeszcze przed premierą wzbudzają spore zainteresowanie. Wygląda na to, że niespodziankę Nokii zepsuł popularny Geekbench, w którym pojawiły się rekordy dotyczące tajemniczego smartfona Nokia D1C.

Mam nadzieję, że Nokia D1C to nie jest oficjalna nazwa, a Finowie nie ustawiają swojego produktu na półce obok deteków BlackBerry.

Jak podaje GSM Arena, nowy smartfon Nokii będzie pracować pod kontrolą systemu Android 7.0 Nougat. Telefon w benchmarku uzyskał wynik 628 punktów podczas badania wydajności pojedynczego rdzenia oraz 3229 punktów przy badaniu wykorzystującym wiele rdzeni.

Nokia D1C ma być urządzeniem z segmentu budżetowego - spodziewany procesor w urządzenia to ośmiordzeniowy Snapdragon 430 taktowany zegarem 1,4 GHz. W specyfikacji oprócz tego ma znaleźć się układ graficzny Adreno 505 i 3 GB RAM i… to by było na tyle z informacji, jakie do tej pory trafiły do sieci.

REKLAMA

Na oficjalne ogłoszenie nowych telefonów trzeba jednak poczekać. Nokia D1C nie robi wrażenia, ale pamiętajmy: to telefon budżetowy. Wedle wstępnych doniesień razem z nim mają pojawić się też dodatkowe dwa lub nawet trzy smartfony, z których przynajmniej jeden ma być z wysokiej półki wydajnościowej.

Jaki miałby być nowy sztandarowy telefon Nokii można wyłącznie zgadywać.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA