Tech  /  News

Czyli jednak... Microsoft pracuje nad konkurentem Google Home i Amazon Alexy

Microsoft wyniki finansowe

Microsoft pracuje nad głośnikiem z mikrofonem napędzanym Cortaną, który miałby być głosowym asystentem przeznaczonym do zarządzania domem. 

Jak podaje serwis MSPoweruser Microsoft pracuje nad konkurentem Google Home i Alexy od Amazonu. Redaktorzy powołują tu na informacje  z profilu Linkedin chińskiego software engineera Microsoftu Guangjuna Wanga:

microsoft-glos
Guangjuna Wanga pracuje nad smart głośnikiem Microsoftu.

Wcześniej ten sam człowiek pracował przy projekcie Voice Control Box, skupionym na domowej automatyce i wykorzystaniu Cortany.

Tym samym potwierdzają się przewidywania Maćka Gajewskiego, który przed kilkoma dniami pisał o "głośniku z Cortaną". Należy jednak pamiętać, że choć takie prace trwają, to wcale niepotwierdzone jest, że finalny produkt zobaczymy na rynku.

Dlaczego nie uczynić Xboksa domowym hubem?

Microsoft pracuje nad zupełnie nowym urządzeniem, ale przecież teoretycznie mógłby to wszystko wrzucić w Xboksa, który już teraz stoi w salonach milionów ludzi (i ma Cortanę, choć nie w Polsce). Właśnie, Xbox jest salonach, a tu przecież mówimy głównie o kuchni, skąd raczej niezbyt wygodne byłoby wykrzykiwanie komend to telewizora.

Google podczas swojej konferencji do większych mieszkań polecił nawet zakup kilku głośników.

Dodatkowo, głośnik taki zapewne będzie tańszy niż konsola Xbox, więc łatwiej będzie mu znaleźć nabywców. Google Home i Amazon Alexa kosztują od 130 do 180 dol., a Xbox One około dwa razy tyle (zależnie od wersji).