REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Gry

Tutaj Legia może dowalić Manchesterowi. Rusza Legia eSports Cup 2016

Kolejny przykład na to, że Polska e-sportem stoi. Klub Legia Warszawa organizuje pierwszy na świecie turniej gier wideo, w którym zmierzą się oficjalne e-drużyny prawdziwych klubów piłkarskich!

25.10.2016
18:58
Rusza Legia eSports Cup 2016! Świetna inicjatywa polskiego klubu!
REKLAMA
461 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Na całym świecie krystalizuje się trend posiadania oficjalnych e-drużyn prawdziwych klubów sportowych. Swoich e-odpowiedników posiada Manchetser United i masa innych profesjonalnych, pierwszoligowych zespołów. Liga Mistrzów zobowiązuje, więc własnej e-kadry doczekała się również Legia Warszawa.

To właśnie Legia Warszawa będzie gospodarzem pierwszego turnieju e-drużyn europejskich klubów.

Podczas Legia eSports Cup 2016 zmierzą się ze sobą najlepsi wirtualni piłkarze z całej Europy, oficjalnie reprezentowani barwami najlepszych piłkarskich klubów Starego Kontynentu.

O puchar Legia eSports Cup 2016 powalczą oficjalne e-drużyny klubów:

 • Legia Warszawa
 • Manchester City
 • Schalke 04 Gelsenkirchen
 • VfL Wolfsburg
 • Ajax Amsterdam
 • Valencia
 • Paris Saint-Germain
 • Sporting Club de Portugal

Drużyny najpierw zmierzą się w systemie „każdy z każdym”. Następnie rozpocznie się faza finałowa w systemie pucharowym - przegrany odpada z dalszej rywalizacji. Łączna pula nagród wygospodarowana dla turnieju Legia eSports Cup 2016 wyniesie z kolei 15 000 złotych.

Niewiele, w porównaniu do innych e-sportowych mistrzostw, ale od czegoś trzeba zacząć. Co ciekawe, włodarze Legii wciąż nie podali tożsamości członków polskiego teamu. Organizatorzy chcą trzymać je w tajemnicy do samego końca.

legia-esports-cup-2016 class="wp-image-523996"

Dyskusyjny jest wybór gry, w której zmierzą się uczestnicy Legia eSports Cup 2016.

Dzisiaj najważniejszymi symulatorami piłkarskimi są serie Pro Evolution Soccer oraz FIFA. Organizatorzy europejskiego turnieju doszli do wniosku, że e-sportowcy zmierzą się w najnowszym tytule EA Sports, czyli FIFIE 17.

Było to do przewidzenia. FIFA jest nieporównywalnie popularniejsza od PES-a. Do tego samo Electronic Arts zapowiedziało, że dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek wcześniej chce wchodzić w obszar e-sportu ze swoimi flagowymi tytułami.

Z drugiej strony, PES 2017 to w mojej opinii symulacja o wiele bardziej nieprzewidywalna. Z większą bazą zagrań, podań i możliwości. Pro Evolution Soccer nie jest tak czytelne i przewidywalne jak FIFA. Co za tym idzie, widowisko zorganizowane dla widzów mogłoby być jeszcze bardziej emocjonujące. Zwłaszcza, że to PES, nie FIFA, posiada najbardziej atrakcyjną oprawę graficzną.

Pro Evolution Soccer 2017 class="wp-image-516404"

Legia eSports Cup 2016 rozpocznie się w sobotę 5 listopada 2016 roku o 13:00.

Rozgrywki potrwają do następnego dnia. Turniej będzie można śledzić za pomocą Internetu, na dedykowanych ku temu platformach, takich jak Twitch czy YouTube Gaming.

Moim zdaniem zarząd Legii wykonał świetny, kapitalny wręcz ruch. Legia Warszawa atakuje tam, gdzie murawa wciąż jeszcze jest świeża, a konkurentów bardzo niewielu - w obszarze piłkarskiego e-sportu.

Przeprowadzając Legia eSports Cup 2016, organizatorzy mają szansę ustanowić regularny, cykliczny turniej na europejską skalę. Może nie dzisiaj, może nie za rok, ale z czasem puchar Legii może być najbardziej pożądaną, europejską statuetką dla europejskich e-sportowców. Oczywiście o ile impreza będzie odpowiednio wspierana, nagrody będą rosnąć, a do turnieju przystępować kolejne zespoły.

REKLAMA

W przeciwieństwie do zmagań w League of Legends czy StarCrafta, potyczki w FIFĘ to coś, co sam z chęcią zobaczę. Chociaż nie jestem fanem e-sportu, zmagania w kopaną to coś co znam, rozumiem i lubię. Jestem ciekaw, czym wspieranie polskiego e-klubu będzie różnić się od kibicowaniu prawdziwej drużynie w Lidze Mistrzów.

Brawo Legia, z tego może powstać coś naprawdę ważnego.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA