REKLAMA

Nie uwierzysz - Instagram pojawił się na... Windows 10

Użytkownicy systemu Windows 10 nareszcie mogą wygodnie korzystać z Instagrama. Właśnie zadebiutowała oficjalna aplikacja na system Microsoftu.

14.10.2016 08.24
Nowa oficjalna aplikacja Instagram na... komputery z Windows 10
REKLAMA
REKLAMA

Pierwsze wzmianki o aplikacji Instagram na Windows 10 pojawiły się na początku bieżącego roku, kiedy to Mark Zuckerberg zapowiedział, że na platformie Microsoftu zadebiutują nowe aplikacje zarówno Facebooka, Messengera jak i właśnie Instagramu.

I faktycznie, na efekty nie trzeba było długo czekać. W marcu w Sklepie Windows po raz pierwszy pojawiła się oficjalna aplikacja Instagram, natomiast była to wczesna beta, na dodatek ukryta, bowiem nie można było jej wyszukać w sklepie. Kolejnym minusem był fakt, że była to beta skierowana tylko na smartfony.

Od dziś Instagram na Windows 10 staje się faktem

instagram-windows-103 class="wp-image-521883"

Instagram zadebiutował dziś w Sklepie Windows.  Aplikację można pobrać zarówno na komputery osobiste z systemem Windows 10, jak i na urządzenia mobilne, w tym tablety i smartfony. Nie jest to jednak typowa uniwersalna aplikacja. Facebook stosuje tu rozwiązanie Osmeta, czyli coś na kształt automatycznego konwertera. Dzięki temu aplikacja napisana na Androida lub iOS może być automatycznie przetworzona na system Windows 10. Technologia Osmeta posłużyła wcześniej do stworzenia aplikacji Facebooka i Messengera.

Dzięki wykorzystaniu powyższej technologii Instagram na Windows 10 ma wszystkie funkcje znane z mobilnych wersji na Androida i iOS. Możemy więc otrzymywać powiadomienia, oglądać, komentować i lajkować zdjęcia znajomych, wysyłać prywatne wiadomości, czy wyszukiwać zdjęcia. Ba! Aplikacja zawiera nawet sekcję Instagram Stories!

instagram-windows-105 class="wp-image-521884"

A co z dodawaniem zdjęć z poziomu nowej aplikacji? Tutaj jest pewne ograniczenie. Zdjęcia dodamy tylko z urządzeń, które spełniają dwa warunki: mają dotykowy ekran i kamerę umieszczoną z tyłu obudowy. Jeśli liczyłeś na dodawanie zdjęć ze stacjonarnego peceta, niestety możesz być zawiedziony. Ta funkcja działa tylko na tabletach i różnych hybrydach działających na Windows 10.

Mimo wszystko Instagram na Windows 10 to przełom. Z dwóch powodów.

Instagram zadebiutował w 2010 roku jako aplikacja mobilna, a na wersję webową musieliśmy czekać bardzo długo. Do dziś jest ona tylko dodatkiem, który pozostawia bardzo wiele do życzenia. Od samego początku Instagram był projektowany jako usługa działająca tylko na smartfonach. To, że w końcu możemy z niej wygodnie korzystać na komputerach, jest prawdziwym krokiem milowym.

instagram-windows-10-1 class="wp-image-521885"

Zaskakuje też fakt, że dedykowana aplikacja powstała na Windows 10. Z Instagrama możemy już korzystać na komputerach z Windowsem, a na Macach jak nie było aplikacji, tak nie ma. Początki aplikacji wyglądały zupełnie inaczej, bowiem najpierw Instagram był dostępny tylko na smartfony z logo nadgryzionego jabłka. Dopiero po dość długim czasie zadebiutował na Androidzie. Z kolei mobilna platforma Microsoftu była przez długi czas pomijana.

REKLAMA

Sam z pewnością sprawdzę aplikację Instagram na Windows 10, chociażby z tego względu, że w końcu zobaczę w niej zdjęcia w dużym rozmiarze. Instagramie, może czas wprowadzić duży rozmiar także w wersji webowej? Póki co webowy Instagram wygląda jak katalog znaczków pocztowych, a nie galeria foto.

Nową aplikację Instagram na Windows 10 pobierzesz ze Sklepu Windows.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA