REKLAMA

Google WiFi to router, który pokocha każdy rodzic

Mimo że całkiem nieźle znam się na sprzęcie i komputerach, uważam routery za narzędzie szatana. I właśnie dlatego poważnie rozważę kupno Google WiFi, czyli routera, z którego obsługą poradzi sobie nawet totalny laik.

04.10.2016 18.10
Google WiFi to router, który pokocha każdy rodzic
REKLAMA
REKLAMA

Na pierwszy rzut oka sprzęty te nie prezentują się szczególnie interesująco. Mają jednak kilka kluczowych funkcji, których brakuje innym routerom.

Pierwsza z nich to współpraca. Jeżeli dysponujesz naprawdę dużym mieszkaniem lub domem, twój router może nie zapewniać odpowiedniej jakości sygnału na całej jego powierzchni. W tej sytuacji możesz skorzystać z kilku routerów Google WiFi, które potrafią ze sobą współpracować. Konfiguracja sieci składającej się nawet z kilku routerów ma być bardzo łatwa.

Google WiFi jest też bardzo łatwy w obsłudze.

Sprzęt ten cały czas monitoruje sieć WiFi i za pomocą aplikacji w smartfonie informuje użytkowników o możliwych problemach, jeżeli oczywiście te występują.

Program na urządzeniu mobilnym pozwala też na wyłączenie dostępu do sieci na wybranych lub wszystkich urządzeniach. Jestem przekonany, że rozwiązanie to spodoba się zwłaszcza rodzicom, którzy mają problem z odciągnięciem swoich pociech od smartfonów, komputerów i konsol do gier w celu wspólnego spożycia posiłku.

REKLAMA

Routery Google WiFi trafią do sklepów w grudniu. Cena jednej sztuki wynosi 129 dol., ale możliwe jest też kupno zestawu składającego się z trzech routerów. Jego koszt to 299 dol.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA