REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Fani fotografii mobilnej mają teraz prosty wybór - to Google Pixel

Trwa właśnie prezentacja nowych smartfonów Google Pixel. I jak dotąd największą nowością są… jego możliwości fotograficzne. Ależ to się kosmicznie zapowiada!

04.10.2016
18:51
Google Pixel - smartfon z najlepszym aparatem na rynku
REKLAMA
REKLAMA

Nowy smartfon Google Pixel uzyskał 89 punktów w DXO Mobile Mark. Innymi słowy - zdaniem niezależnych ekspertów, którzy sprawdzają niesamowicie dokładnie jakość zdjęć w różnych kategoriach, nowy Pixel ma najlepszy aparat spośród wszystkich smartfonów.

Znów mamy tu do czynienia z aparatem o rozdzielczości 12,3 Mpix, jasności obiektywu f/2.0, pojedynczym pikselu wielkości 1.55µm i rozmiarze sensora 1 i 2/3”. Tę optykę wspiera autofocus oparty o detekcję fazy oraz podwójna dioda LED.

Co więcej, za jakością optyki idzie też w parze nowa aplikacja aparatu i nowa aplikacja Zdjęć Google. O tej drugiej za chwilę. Ta pierwsza wprowadza nowe tryby, takie jak HDR+, SmartBurst (inteligentne wybieranie najlepszego zdjęcia z serii) oraz bardzo ciekawie prezentujący się tryb fotografii nocnej, który zamiast ustawiać wydłużony czas ekspozycji, naświetla osobno konkretne obszary, łącząc ze sobą kilka krótkich czasów ekspozycji, aby uzyskać nieporuszone zdjęcie w gorszych warunkach.

A propos nie poruszania… Google Pixel jest też wyposażony w nowy tryb stabilizacji wideo, która - co tu dużo mówić - na prezentacji wyglądała obłędnie. Efekt można porównać do stabilizacji uzyskiwanej gimbalem, w dodatku bez efektu rolling shutter i typowej dla cyfrowej stabilizacji „miękkości” obrazu. Jeśli w rzeczywistości będzie działać to tak dobrze, jak na prezentacji, będzie to niesamowita funkcja.

Na koniec najlepsze. Zmieniają się Zdjęcia Google!

Jak do tej pory Zdjęcia Google w darmowej wersji były ograniczone do wideo w Full HD oraz zdjęć zeskalowanych do 16 Mpix. W świecie, gdzie matryce smartfonów (nie mówiąc o profesjonalnych lustrzankach) mają znacznie wyższą rozdzielczość i gdy coraz częściej nagrywamy wideo w 4K, takie limity bardzo ograniczają.

Teraz Zdjęcia Google - dla posiadaczy Pikseli - są w pełni darmowe dla zdjęć w pełnej rozdzielczości i wideo w 4K! To ogromnie ważna zmiana, która z pewnością sprawi, że w stronę chmury Google spojrzą nie tylko mobilni pstrykacze, ale też profesjonaliści, szukający dodatkowego miejsca do przechowywania swoich zdjęć.

Nowości w Zdjęciach Google to z pewnością duża rzecz. Podobnie jak możliwości fotograficzne Pixeli, choć… te ostatnie oczywiście zweryfikujemy dopiero wtedy, gdy smartfony trafią na rynek.

REKLAMA

Bo pokazać ładne zdjęcia na pokazie, to sztuka, która udaje się nawet Xiaomi. Ale zreprodukować je potem w zwykłym, codziennym użytku - to już inna historia.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA