Technologie  / News

W tym przypadku Facebook na telewizorze ma sens. I tylko w tym

Picture of the author

Facebook poszedł na wojnę z serwisem YouTube już dawno temu, a teraz wypala kolejną salwę. Już niedługo filmy z portalu społecznościowego będzie można wygodnie oglądać na telewizorach, do których podpięty jest Chromecast lub Apple TV.

YouTube nadal jest hegemonem jeśli chodzi o serwisy wideo, ale Facebook nie przestaje w próbach dogonienia swojego rywala. Ogłoszono wprowadzenie jednej z funkcji ułatwiającej oglądanie materiałów wideo na telewizorze. Do tej pory przesłanie tych materiałów nie było wcale takie proste.

To się wreszcie zmienia, ale nie za sprawą nowej aplikacji.

Facebook na telewizorze to oczywiście pomyłka. Przeglądanie tablicy i pisanie za pomocą zwykłego pilota (!) na co pozwalają napisane eony temu aplikacje na platformy Smart TV to była ślepa uliczka. Korzystanie z Facebooka na dużym ekranie ma jednak sens, od kiedy kładzie on nacisk na treści wideo.

YouTube’a można oglądać niemal wszędzie i jest on obok Netliksa podstawą większości systemów Smart TV. Nie zanosi się na to, by obok nich pojawiła się niedługo ikonka serwisu wideo od Facebooka, ale ekipa Marka Zuckerberga w inny sposób ułatwia przesyłanie na duży ekran filmów.

Do oglądania wideo z portalu Facebook na telewizorze potrzeba Chromecasta albo Smart TV.

Od teraz będzie można w łatwy sposób strumieniować wideo z serwisu Facebook na telewizory, do których podpięte są akcesoria takie jak Apple TV i Chromecast lub wszystkie inne, które używają protokołu AirPlay lub Google Cast.

W pierwszej kolejności pojawi się możliwość strumieniowania wideo z Facebooka z urządzeń z systemem iOS i z przeglądarki internetowej. Kolejnym krokiem jest umożliwienie podobnej operacji posiadaczom Chromecasta i telefonów z Androidem.

Zaletą tego rozwiązania jest to, że po włączeniu odtwarzania wideo będzie można dalej scrollować tablicę. W przypadku transmisji live na telewizorze będą też widoczne reakcje i komentarze w czasie rzeczywistym.

Mam nadzieję, że pociągnie to za sobą jeszcze jedną zmianę i wprowadzona zostanie obsługa trybu Picture in Picture w iOS na iPadach i w macOS w komputerach Apple.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst