ROZDAJEMY SPRZĘTY!
Rotated image 1Image 2Rotated image 3Image 4Image 4
Close small
REKLAMA

Ukryte funkcje wyszukiwarki DuckDuckGo - świetnej alternatywy dla Google

Zastanawiasz się jaka będzie najlepsza alternatywa dla wyszukiwarki Google? Śmiało mogę polecić wyszukiwarkę DuckDuckGo.

26.10.2016 16.14
DuckDuckGo.com - wyszukiwarka, która może zastąpić Google.
REKLAMA
REKLAMA

Wtorek. Godzina 13:45. Rozpoczyna się koniec świata (czytaj: wyszukiwarka Google przestaje u mnie działać). Przez trzy minuty próbuję odświeżyć strony Google.com i Google.pl. To się nie udaje. Załamuje się i przez trzy minuty nic nie robię. Bo nie wiem co robić. Życie przelatuje mi przed oczami. Przypominam sobie o DDG. Otwieram stronę DuckDuckGo.com. Działa. Ustawiam DDG jako domyślną wyszukiwarkę w przeglądarce Chrome i pracuję do końca dnia już normalnie.

Wyszukiwarka DuckDuckGo.com nie śledzi użytkowników. W przeciwieństwie do Google.com na serio podchodzi do tematu ochrony twojej prywatności.

DuckDuckGo.com - wyszukiwarka, która może zastąpić Google. class="wp-image-524168" title="DuckDuckGo.com - wyszukiwarka, która może zastąpić Google."

DuckDuckGo, podobnie jak Google, w wynikach wyszukiwania przedstawia nie tylko linki do stron, ale również newsy...

DuckDuckGo.com - wyszukiwarka, która może zastąpić Google. class="wp-image-524169" title="DuckDuckGo.com - wyszukiwarka, która może zastąpić Google."

grafiki...

DuckDuckGo.com - wyszukiwarka, która może zastąpić Google. class="wp-image-524170" title="DuckDuckGo.com - wyszukiwarka, która może zastąpić Google."

oraz miejsca.

DuckDuckGo.com - wyszukiwarka, która może zastąpić Google. class="wp-image-524171" title="DuckDuckGo.com - wyszukiwarka, która może zastąpić Google."

I to ty decydujesz, czy chcesz korzystać z map Google, Bing, Here czy tez z OpenStreetMap.

DuckDuckGo.com - wyszukiwarka, która może zastąpić Google. class="wp-image-524173"

Oprócz map i zdjęć w wynikach znajdziemy też błyskawiczne odpowiedzi. Zadajesz pytanie, a wyszukiwarka nie tylko podaje linki, ale również odpowiada na zadane pytanie lub wydane polecenie. I nie ważne czy szukasz informacji o pogodzie...

DuckDuckGo.com - wyszukiwarka, która może zastąpić Google. class="wp-image-524175" title="DuckDuckGo.com - wyszukiwarka, która może zastąpić Google."

czy przepisu na pyszne lody.

DuckDuckGo.com - wyszukiwarka, która może zastąpić Google. class="wp-image-524176" title="DuckDuckGo.com - wyszukiwarka, która może zastąpić Google."

Zmiana języka lub regionu? Zrobisz to bez problemu w ustawieniach przeglądarki.

Co zamiast Google? Sprawdź wyszukiwarkę DuckDuckGo.com class="wp-image-524178"

Nie podoba ci się wygląd DuckDuckGo? Spokojnie, możesz go zmienić. Jest w czym wybierać.

duckduckgo-com-motywy class="wp-image-524179"

Zmiana motywu to dopiero początek. W ustawieniach zmienisz też typ czcionek, ich kolor, rozmiar oraz inne parametry.

Co zamiast Google? Sprawdź wyszukiwarkę DuckDuckGo.com class="wp-image-524180" title="Co zamiast Google? Sprawdź wyszukiwarkę DuckDuckGo.com"

A teraz najlepsze! Własne ustawienia zapiszesz w chmurze. Anonimowo i bezpiecznie (ochrona hasłem).

Co zamiast Google? Sprawdź wyszukiwarkę DuckDuckGo.com class="wp-image-524181" title="Co zamiast Google? Sprawdź wyszukiwarkę DuckDuckGo.com"

Korzystając z DDG możesz przeszukiwać inne strony, takie jak Amazon, ebay, Facebook, Twitter, Mapy Google, a nawet Google. Opcji jest sporo, a lista wspieranych stron długa.

Co zamiast Google? Sprawdź wyszukiwarkę DuckDuckGo.com class="wp-image-524182" title="Co zamiast Google? Sprawdź wyszukiwarkę DuckDuckGo.com"

Wystarczy, że w polu szukania wpiszesz znak wykrzyknika, a pojawią się podpowiedzi. Zacznij pisać, a rozpocznie się wyszukiwanie serwisów, które będziesz mógł przeszukać.

Co zamiast Google? Sprawdź wyszukiwarkę DuckDuckGo.com class="wp-image-524183" title="Co zamiast Google? Sprawdź wyszukiwarkę DuckDuckGo.com"

Szukasz tanich lotów? Dzięki integracji z serwisem Skyscanner nie przegapisz okazji.

Zdarzyło ci się, że musiałeś pobrać próbkę koloru, aby następnie wykorzystać go w jakimś projekcie? W wyszukiwarce DDG z pomocą w takich sytuacjach przychodzi “colour picker”.

Korzystasz aktywnie z YouTube’a i chcesz nauczyć się popularnych skrótów? Wyszukiwarka DuckDuckGo ma przygotowane zestawy skrótów klawiaturowych dla najpopularniejszych programów i usług.

Tak, tak… dla Lightrooma też.

Oczywiście dla Pokemon GO ściągawka też jest gotowa. Pytanie, czy dzisiaj jeszcze ktoś z niej korzysta?

W wyszukiwarkę wbudowano też nie byle jaki kalkulator.

Na smartfonie możesz zainstalować też aplikację DuckDuckGo, aby mieć dostęp do wyszukiwarki zawsze pod ręką.

Aplikacja mobilna DuckDuckGo i wyszukiwarkę DuckDuckGo.com masz zawsze pod ręką. class="wp-image-524185" title="Aplikacja mobilna DuckDuckGo i wyszukiwarkę DuckDuckGo.com masz zawsze pod ręką."

Tak, tak… DDG na smartfonie może łączyć się z siecią przez anonimową sieć Tor.

Aplikacja mobilna DuckDuckGo i wyszukiwarkę DuckDuckGo.com masz zawsze pod ręką. class="wp-image-524186" title="Aplikacja mobilna DuckDuckGo i wyszukiwarkę DuckDuckGo.com masz zawsze pod ręką."

Wyszukiwarkę DuckDuckGo.com bez problemu ustawisz jako domyślną w przeglądarkach Chrome, Firefox czy Safari.

REKLAMA
Co zamiast Google? Sprawdź wyszukiwarkę DuckDuckGo.com class="wp-image-524188" title="Co zamiast Google? Sprawdź wyszukiwarkę DuckDuckGo.com"

To jak będzie? Dasz szansę DuckDuckGo i ustawisz jako domyślną wyszukiwarkę?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA