REKLAMA

Beyond Good and Evil to rewelacyjny RPG, w który musisz zagrać! Teraz dostępny za darmo

Dla gracza, który chce zaoszczędzić, panują dobre czasy. W wiele gier możemy zagrać za darmo a niektóre duże produkcje MMORPG stały się tytułami free to play.

12.10.2016 19.03
Beyond Good and Evil - rewelacyjny RPG - dostępny za darmo!
REKLAMA
REKLAMA

Co jakiś czas poszukiwacze taniego grania są w stanie „złapać” darmowy kod na Steam albo prezent od EA, czy Ubisoftu na Originie lub UPlayu. Polski GOG również od czasu do czasu przecenia jakąś grę na krótki czas o 100 proc. Jednak rzadko zdarza się aż tak duża gratka, jaka przytrafia się nam w tym przypadku.

Od dzisiaj, przez około miesiąc, mamy możliwość pobrać (jak również przypisać na stałe do swojego konta, w celu ponownego pobrania w przyszłości) doskonałą grę RPG Beyond Good and Evil.

Gdy gra ukazała się oryginalnie w 2003 roku na Playstation 2, Xbox oraz PC, nie odniosła ogromnego sukcesu komercyjnego, ale była doskonale oceniona przez fanów i krytyków. Gra zawiera wszystko, co dobry action RPG powinien mieć: interesujących i zabawnych bohaterów, ciekawą mechanikę gry, zagadki do rozwiązania oraz duży świat do eksploracji.

Fabuła gry opowiada o dziennikarce Jade i jej przyjacielu - należącym do świniopodobnej rasy Pey’ju. Ich planeta, Hillys, zostaje zaatakowana przez obcą rasę, która zaczyna wykorzystywać jej zasoby - łącznie z mieszkańcami. Lekko humanistyczny i ekologiczny wątek, humor i ciekawe elementy rozgrywki (typu fotografowanie okazów planetarnej fauny, czy współpraca ze swoim towarzyszem w celu rozwiązania zagadek) powoduje, że grę przechodzi się chętnie wiele razy.

Oprócz typowego schematu gier RPG znajdują się w grze sekwencje np. pływania poduszkowcami lub możliwość kolekcjonowania przedmiotów w celu odblokowywania nowych cech i umiejętności. Rozmachem i ciekawą fabułą gra przypomina mi najlepszą grę z serii Zalda: Ocarina of Time. Tak, Beyond Good and Evil to Zelda dla PC.

Gra ukazała się oryginalnie nie tylko na PC, jednak ówczesna generacja konsol odeszła w niepamięć. W związku z tym w 2011 roku na Playstation 3 oraz Xbox 360 ukazała się uaktualniona wersja HD, wzbogacona graficznie, muzycznie oraz z dodanymi osiągnięciami.

W przypadku, gdy rozmawiamy o tak dobrej grze, a cena wynosi zero złotych, nie ma sensu pytanie czy warto: bo oczywiście warto!

REKLAMA

Co więcej, warto również poświęcić czas na grę, bo taka rozgrywka zdarza się nieczęsto.

Gra ukazała się w wersji darmowej z okazji 30-lecia Ubisoftu, a pobrać ją można w sklepie Uplay.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA