REKLAMA

Amazon już dostępny po polsku, ale wstrzymajcie się z szampanem

Amazon po polsku to świetna wiadomość, ale nie dajmy się zwariować. Gigant sprzedażowy jak na razie nadal nie wystartował oficjalnie w naszym kraju, a nowością jest jedynie polska wersja językowa sklepu niemieckiego Amazon.de. To mimo wszystko dobra wiadomość, chociaż tłumaczenie jeszcze miejscami kuleje.

18.10.2016 18.40
Amazon po polsku
REKLAMA
REKLAMA

W Polsce nadal nie ma oficjalnego przedstawicielstwa Amazonu. Na terenie naszego kraju gigant zbudował swoje centra logistyczne, ale najwyraźniej patrząc na stawki za jakie pracują Polacy uznał, że nie mamy na tyle siły nabywczej by był sens ruszać u nas na dobre z dystrybucją.

Osoby, które chcą zamawiać towary z Amazonu muszą korzystać z innych odsłon sklepu.

Towary i ebooki można zamawiać ze sklepów Amazon.com, Amazon.co.uk i najbliższego nam geograficznie Amazon.de. Z zakupami bywa różnie - w zależności od wybranego sklepu może to wymagać opłacenia kosztów wysyłki i podatku wraz z kosztami przewalutowania, a czasem… jest w ogóle nie możliwe.

Zapowiada się jednak na to, że zakupy w Amazonie z Polski będą od tej pory przynajmniej ciut wygodniejsze. W niemieckim sklepie Amazon.de pojawiła się możliwość zmiany języka interfejsu na Polski - wcześniej można było korzystać ze strony po niemiecku lub po angielsku.

Amazon po polsku class="wp-image-522534"

Nowy niemiecki Amazon po polsku niestety nie zmienia za wiele.

Bardzo dobrą wiadomością jest to, że od teraz możemy spodziewać się kontaktu z pomocą techniczną - telefonicznie lub drogą elektroniczną. Zanim pojawił się Amazon po polsku trzeba było do kontaktu z firmą kogoś ze znajomością języka np. angielskiego.

Przetłumaczono też część stron pomocy i powiadomienia email. W celu zmiany języka interfejsu trzeba przejść na stronę główną Amazon.de, odszukać ikonkę języka i wybrać polski z listy. Wybór zostaje zapamiętany, a użytkownik po zmianie dostanie powiadomienie email.

Amazon po polsku class="wp-image-522535"

Amazon po polsku zachęca klientów do zakupów nie tylko polską wersją językową, ale też obniżonym progiem darmowej wysyłki do 39 euro.

Wysyłka paczek ma trwać od 1 do 2 dni (roboczych), a spolszczono nie tylko interfejs, ale też opisy produktów chociaż są jeszcze pozostałości niemieckiego np. w opisach kolorów. Liczę na to, że poprawki pojawią się niedługo.

REKLAMA

Nadal jednak nie ma cen w złotówkach, nie zapowiada się jednak na to, by do Kindle Store trafiły polskie ebooki, a najnowsza aktualizacja Kindle nie wprowadziła polskiego języka na czytniki Amazonu.

Rodzima wersja językowa nie przybliża też dostępności w naszym kraju usług takich jak Amazon Prime czy Kindle Unlimited. Mam jednak nadzieję, że Amazon po polsku to krok w dobrym kierunku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA