REKLAMA

Spotify i Apple Music mają nowego rywala. Poznajcie Amazon Music Unlimited

Amazon Music Unlimited to nowa usługa Amazona, dzięki której możesz legalnie słuchać nielimitowanej ilości muzyki. Prawdziwy potencjał usługi odkrywają jednak głośniki Echo.

12.10.2016 07.56
Amazon Echo alexa polska
REKLAMA
REKLAMA

Nowa usługa Amazona to bezpośrednia konkurencja Spotify, Tidala, Google Play Muzyka, czy Apple Music. Pozwala ona na nielimitowane odtwarzanie bazy dziesiątek milionów piosenek w zamian za miesięczną opłatę. To właśnie w kwestii opłat Amazon zamierza powalczyć najmocniej.

Amazon stosuje bardzo agresywną politykę cenową.

Amazon Music Unlimited jest oferowany w kilku progach cenowych. Podstawowy kosztuje 9,99 dol. miesięcznie, czyli dokładnie tyle samo, ile Spotify. Cenę można jednak znacznie obniżyć.

amazon-music-unlimited class="wp-image-521257"

Abonenci usługi Amazon Prime zapłacą za nową usługę muzyczną 7,99 dol./mies. lub za 79 dol. rocznie. Jeszcze lepiej wygląda oferta dla posiadaczy głośników Amazon Echo. Jeśli masz takie urządzenie, możesz wykupić Amazon Music Unlimited za 3,99 dol. miesięcznie. To rekordowo niska cena za streaming muzyki bez reklam.

Przed końcem roku pojawi się też plan rodzinny. Da on dostęp do usługi sześciu osobom, a zostanie wyceniony na 14,99 dol./mies. lub 149 dol. rocznie.

Oczywiście żaden z planów nie ma reklam. Amazon nie udostępnia darmowego planu z reklamami.

Co ważne, Amazon Music Unlimited to zupełnie nowa usługa

Dotychczas Amazon romansował z usługami strumieniowania muzyki, ale nie stanowiły one konkurencji dla największych graczy na tym rynku. Przykładowo, abonenci Amazon Prime dostawali dostęp do Amazon Music, czyli bazy ok. 2 milionów utworów, ok. tysiąca playlist i spersonalizowanego radia.

amazon-music-unlimited-1 class="wp-image-521258"

Debiutująca usługa Amazon Music Unlimited to zupełnie nowe rozdanie. Baza utworów jest o wiele większa i obejmuje „dziesiątki milionów piosenek”. Poruszamy się więc po rzędzie wielkości oferowanym przez liderów rynku streamingu.

Amazon na razie nie informuje o żadnych artystach pozyskanych na wyłączność. Być może wizerunkowo wygląda to kiepsko, ale czy jako użytkownicy naprawdę chcemy takiego rozdrobnienia? Osobiście nie jestem zwolennikiem zamykania się artystów na tylko jedną platformę.

Amazon Music Unlimited jest już kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami Amazona (głośniki Echo, Dot, Tap, urządzenia Amazon Fire), z komputerami PC i Macami, ze smartfonami z Androidem i iOS, a także z systemami głośnikowymi innych firm, m.in. Sonos i Bose.

Co z użytkownikami z Polski?

REKLAMA

Niestety, jak można było się spodziewać, nowa usługa nie będzie dostępna w Polsce. Przynajmniej nie w najbliższym czasie. Amazon Music Unlimited debiutuje dziś w samych tylko Stanach Zjednoczonych. Do końca roku usługa pojawi się w Europie, ale tylko w Niemczeach, w Wielkiej Brytanii i w Austrii.

Można się spodziewać, że Amazon Music Unlimited docelowo będzie dostępny na wszystkich rynkach, na których w pełni działa plan Amazon Prime. Niestety obecnie Polska nie jest jednym z tych rynków.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA