REKLAMA

Stało się! Smartfony Xiaomi trafiają do polskich sklepów

Nie spodziewajcie się jednak cen rodem z Chin. Po dodaniu podatków, marży oraz innych obciążeń sprzęty te nie będą dużo tańsze od urządzeń konkurencji.

22.09.2016 08.41
Xiaomi Redmi Pro, czyli najlepszy z najtańszych.
REKLAMA
REKLAMA

Dowiedziałem się tego na dzisiejszej konferencji zorganizowanej przez ABC Data, które jest pierwszym oficjalnym dystrybutorem urządzeń tej marki w Polsce. Za pośrednictwem tej ogromnej firmy urządzenia Xiaomi powinny trafić nie tylko do wielu sklepów w Polsce, ale też praktycznie całej Europy wschodniej. Krótko mówiąc, do wszystkich krajów, w których działa ABC Data.

Na początku dostępne będą tylko trzy modele.

Pierwszy z nich to sztandarowy Xiaomi Mi5, którego cena wynosi 1799 zł. Kolejne to modele z tańszej serii Redmi, a konkretnie Redmi Note 3 kosztujący 999 zł oraz Redmi 3S kosztujący 699 zł. Wszystkie smartfony będą wyposażone w ROM Global, aktualizacje będą docierać prosto od Xiaomi, bez żadnego pośrednictwa.

Oferta ABC Data może jak na razie wydawać się uboga, jednak będzie sukcesywnie poszerzana o kolejne produkty Xiaomi. Należeć będą do nich nie tylko smartfony, ale też powerbanki, słuchawki oraz inteligentne opaski. Jeżeli te kategorie dobrze się sprzedadzą, ABC Data poważnie rozważy dystrybucję innych kategorii sprzętów Xiaomi.

Co tu dużo mówić - ceny te sprawiają, że urządzenia Xiaomi nie prezentują się tak ciekawie jak na chińskich aukcjach internetowych. Wynika tak z konieczności przetransportowania urządzeń z Chin do Polski, zwiększenia ich ceny o stosowne podatki oraz zapewnienie wsparcia i serwisu. ABC Data mówi też, że będzie rozwijał lokalną sieć sprzedaży oraz prowadził działania marketingowe związane z marką Xiaomi, co również generuje spore koszty.

Smartfony są od dziś dostępne w sieci sklepów X-KOM.

REKLAMA

Niebawem produkty te mają też trafić do kolejnych sklepów oraz operatorów komórkowych. Dostawa telefonów z ABC Data do partnera ma trwać minimalnie 4 godziny, zaś maksymalnie 48 godzin. Wszystkie telefony w Polsce będą mieć oprogramowanie w języku polskim, zaś ich częstotliwości są dostosowane do unijnych i polskich standardów. Serwis gwarancyjny będzie realizacji w Polsce.

Reasumując, Xiaomi trafia do Polski, ale nie spodziewajcie się, że będzie tanio tak jak w Chinach. Entuzjaści i fani niskich cen będą nadal kupować je na Aliexpress oraz w chińskich sklepach, zaś w Polsce będą mogły je kupić osoby, którym zależy na szybkim czasie dostawy i gwarancji realizowanej w kraju.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA