REKLAMA

Już jutro premiera Xiaomi Mi 5s. Oto wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć

Już jutro, 27 września, zostanie zaprezentowany smartfon Xiaomi Mi 5s. Urządzenie to różni się od modelu Mi 5 kilkoma bardzo istotnymi szczegółami. Oto wszystkie informacje na temat tego sprzętu, które powinieneś znać.

26.09.2016 07.56
Xiaomi mi5 jest łudząco podobny do galaxy s7.
REKLAMA
REKLAMA

Smartfon Xiaomi Mi 5s ma zostać wyposażony w obudowę pokrytą jednolitą taflą szkła. Oznacza to, że pod szkłem znajdzie się również czytnik linii papilarnych. Jest to możliwe, ponieważ model ten ma wykorzystywać technologię Qualcomm Snapdragon Sense ID opierającą się na użyciu ultradźwięków, które mogą przechodzić przez różne materiały. Dzięki temu smartfon będzie prezentował się jeszcze ładniej i bardziej minimalistycznie niż poprzednik.

Xiaomi Mi 5s ma mieć dwa aparaty z dwoma diodami doświetlającymi.

Rozwiązanie to znane jest między innymi z modeli Huawei P9 oraz Honor 8. Pozwala ono na dobieranie punktu ostrości zdjęcia i stopnia rozmycia tła już po wykonaniu fotografii. Aparaty mają obiektywy o jasności f/2.0. Przy okazji zostało opublikowane zdjęcie wykonane nowym smartfonem. Mimo dosyć kiepskich warunków oświetleniowych, prezentuje się naprawdę ładnie.

Pod względem specyfikacji technicznej smartfon prezentuje się lepiej od swojego poprzednika, Mi 5. Według nieoficjalnych doniesień nowy sprzęt Xiaomi ma być wyposażony w 5,15-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli oraz całkiem spory akumulator o pojemności 3430 mAh, wspierający szybkie ładowanie za pomocą portu USB-C.

Zdjęcie wykonane aparatem Xiaomi Mi 5s. class="wp-image-518139"
Zdjęcie wykonane aparatem Xiaomi Mi 5s.

Za wydajność sprzętu będzie odpowiadał procesor Qualcomm Snapdragon 821 z układem graficznym Adreno 530, który będzie współpracował z 6 GB RAM oraz 64 GB rozszerzalnej pamięci flash. Dzięki tym podzespołom smartfon ten ma być niewiarygodnie szybki. Jedynym urządzeniem mobilnym wydajniejszym od niego ma okazać się iPhone 7.

Dostępny będzie też model Xiaomi Mi 5s Plus wyposażony w 5,7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli oraz 256 GB pamięci flash. Oba sprzęty mają kosztować kolejno 1999 oraz 2999 juanów, czyli 1200 i 1800 zł. Należy jednak pamiętać, że są to ceny na rynek chiński. Polacy zamawiający te urządzenia będą musieli zapłacić za nie znacznie więcej.

Xiaomi Mi 5s jeszcze przed premierą prezentuje się naprawdę interesująco.

REKLAMA

Już Xiaomi Mi 5 był bardzo dobrym sprzętem, do którego nie można było się przyczepić. Wygląda na to, że jego następca okaże się jeszcze lepszym urządzeniem, które praktycznie nie będzie miało wad. Znajdą się w nim najlepsze podzespoły, duży akumulator oraz dwa aparaty. Oznacza to, że jedynym jego teoretycznie słabym punktem będzie wyświetlacz IPS. Jego użycie jest tym bardziej ciekawe, że w tańszym modelu Xiaomi Redmi Pro zastosowano lepszy ekran OLED.

O tym, co Xiaomi rzeczywiście pokaże podczas swojej konferencji, przekonamy się już jutro. Po wydarzeniu oczekujcie wpisów na Spider’s Web, w których skomentujemy zaprezentowane nowości.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA