REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Storytel chce być jak Netflix i zapowiada własną serię audiobooków: Storytel Original

Storytel to streaming, który oferuje w ramach zryczałtowanego abonamentu dostęp do ogromnej bazy audiobooków. W przyszłym roku biblioteka wzbogaci się o produkcje własne pod banderą Storytel Original, które zostaną napisane od zera, a następnie nagrane na zlecenie twórców usługi.

20.09.2016
16:09
Storytel Originals
REKLAMA
REKLAMA

Serwis Storytel od samego początku nazywany jest często Netfliksem świata audiobooków. W przeciwieństwie do Audioteki, która sprzedaje pojedyncze tytuły, w ramach Storytel można uzyskać dostęp do całej bazy po opłaceniu abonamentu i przesłuchać dowolną liczbę audiobooków.

Storytel Original to kolejny krok w rozwoju serwisu.

Nazwa nieprzypadkowo kojarzy się z największym serwisem VOD świata. Produkcje własne Storytel będą tworzone w podobnym modelu, w jakim produkowane są seriale na zamówienie Netfliksa seriale Orange is the New Black czy Jessica Jones pod marką Netflix Originals.

W przypadku Storytel Original proces będzie podobny. Firma nie chce oferować wyłącznie produkcji licencjonowanych lub własnych nagrań książek, które zostały uprzednio napisane i wydane w papierze bądź ebooku. Storytel chce oferować treści na wyłączność.

Storytel Original class="wp-image-517193"

Audiobooki będą pisane specjalnie na zamówienie Storytel.

Dostęp do pierwszych tytułów oznaczonych jako Storytel Original będzie możliwy już w przyszłym roku. Na pierwszy kwartał 2017 zapowiedziano dwie produkcje, za które odpowiada Marcin Zwierzchowski - do tej pory związany z wydawnictwem Prószyński Media i serwisem internetowym NaEkranie.pl.

Do współpracy zaproszeni zostaną “uznani autorzy”, a baza Storytel Original ma cechować się różnorodnością. Audiobooki publikowane będą w godzinnych odcinkach przygotowanych na krótsze sesje z aplikację - po 10 odcinków na produkcję, aczkolwiek udostępnionych w tym samym czasie.

REKLAMA

Sam koncept Storytel Original jest ciekawy i szczerze kibicuję twórcom, ale powodzenie projektu zależy od faktycznej jakości treści. Jeśli uda się przekonać dobre nazwiska, by napisały i zagrały w takich audiobookach, to ich fani mogą dać się przekonać, by opłacić abonament.

Storytel Original będzie też wartością dodaną dla wszystkich obecnych użytkowników aplikacji Storytel, którzy powoli przebijają się przez (stale rosnącą, dodajmy) bazę dostępnych produkcji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA