REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Instalujesz iOS 10? Lepiej miej pod ręką komputer

Okazuje się, że nie wszystko poszło zgodnie z planem. Kolejny już raz Apple nadwyrężyło zaufanie użytkowników. Aktualizacja iPhone'ów i iPadów potrafi sprawiać niemałe kłopoty, ale na szczęście problem z iOS 10 rozwiązać można z poziomu komputera.

13.09.2016
21:05
problem z iOS 10
REKLAMA
REKLAMA

Już kilka razy w przeszłości miała miejsce sytuacja, że nowa, duża wersja iOS wersja sprawiała użytkownikom problem. Skończyły się czasy, że system można było aktualizować w ciemno. Lepiej poczekać na wersję x.0.1.

Nie inaczej jest w przypadku iOS 10.

Problem z iOS sprawiała nowa wersja systemu instalowana poprzez tryb OTA, czyli bezprzewodowo. W niektórych wypadkach podczas aktualizacji wyświetlał się komunikat, że urządzenie w celu kontynuowania trzeba podłączyć do komputera. Oznacza to, że z urządzenia, póki problem nie zostanie rozwiązany z użyciem iTunes, nie będzie dało się korzystać.

Problem na szczęście da się rozwiązać. W celu przywrócenia iPhone’a (bądź tabletu iPad, na który wgrywano nieskutecznie iOS 10) do stanu sprawności trzeba uruchomić iTunes, podłączyć telefon lub tablet do portu USB kablem Lightning.

W ramach interfejsu iTunes można spróbować wybrać opcję “Aktualizuj”.

Pobranie pełnej wersji systemu z iTunes, zamiast paczki w trybie OTA, powinno rozwiązać problem. Jeśli to by nie pomogło, to trzeba wybrać opcję przywracania systemu, co wgra na urządzenie świeżą instalację iOS 9.3.5. Trzeba tylko pamiętać, że… usuwa to wszystkie dane z urządzenia.

Jeśli ktoś nie zrobił przed aktualizacją kopii zapasowej, to z pewnością wolałby nie tracić danych. W takiej sytuacji warto próbować dokonać aktualizacji iTunes do skutku i trzymać kciuki, by to się udało. Można spróbować też zainstalować system ręcznie po pobraniu obrazów w plikach IPSW.

A co z błędem 1671?

Jeśli podczas próby przywracania iPhone’a do życia pojawi się komunikat Error 1671 to nie wpadajcie w panikę, bo oznacza on problem nawiązania połączenia z serwerem - trzeba uzbroić się w cierpliwość i spróbować pobrać aktualizację chwilę później, a pomocne może być zrestartowanie.

Sprawa nie dotyczy na szczęście wszystkich iPhone’ów i iPadów. Apple w dodatku podaje, że problem został już rozwiązany, chociaż po takiej wpadce trudno wierzyć im na słowo…

Na przyszłość warto też pamiętać, że z aktualizacją lepiej się wstrzymać, a jeśli już, to najlepiej robić ją z poziomu iTunes.

REKLAMA

Problem z iOS 10 przypomina też, że zawsze trzeba robić przed uaktualnieniem kopię zapasową.

PS Co ciekawe, wygląda na to, że debiutujący dziś iOS 10 to wersja nieco niższa, niż iOS 10.0.1 Golden Master, który został udostępniony w kanale beta.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA