REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Pokemon GO Plus niebawem pojawi się w Europie. Gadżet ma jednak gigantyczną wadę

ConQuest Entertainment, oficjalny dystrybutor produktów Nintendo na Polskę i Czechy, poinformował o europejskiej dacie premiery akcesoria Pokemon GO Plus, a także jego funkcjonalności.

09.09.2016
15:28
Pokemon GO Plus - znamy datę premiery w Europie
REKLAMA
REKLAMA

Pokemon GO Plus to mobilny gadżet, którego można używać w charakterze przypinki lub bransoletki. Jedynym przeznaczeniem urządzenia jest kompatybilność z aplikacją Pokemon GO, zainstalowaną na smartfonie lub tablecie.

Pokemon GO Plus informuje posiadacza o PokeStopach oraz Pokemonach możliwych do złapania.

Największą zaletą urządzenia ma być to, że posiadając Pokemon GO Plus, nie musimy wpatrywać się w smartfon z włączoną aplikacją. Wystarczy ją uruchomić, a następnie można zablokować ekran i włożyć smartfon do kieszeni. Pokemon GO Plus zajmie się resztą, dzięki magii Bluetooth.

zrzut-ekranu-2016-09-09-o-14-48-02 class="wp-image-515437"

Gdy znajdziemy się w pobliżu PokeStopu, Pokemon Go Plus zawibruje, a dioda rozjarzy się na niebiesko. Możemy ją wcisnąć, a przedmioty skryte za punktem orientacyjnym trafią bezpośrednio do naszego ekwipunku.

Jeżeli w pobliżu znajdzie się Pokemon, urządzenie również zawibruje, z kolei dioda wypełni się zielenią. Klikając przycisk, możemy podjąć próbę złapania stworka. Będzie się to odbywać za pomocą podstawowych PokeBalli. Co ważne, za pomocą Pokemon GO Plus złapiemy tylko te kreatury, które już wcześniej odkryliśmy. Za pomocą urządzenia nie schwytamy żadnego nowego gatunku.

Niestety, urządzenie Pokemon GO Plus posiada gigantyczną wadę.

Dodatkowe akcesorium nie będzie w stanie liczyć przemierzonego dystansu. Co za tym idzie, w żaden sposób nie pomoże nam w wykluwaniu jajek. Aby nabijać kolejne kilometry marszu, jesteśmy zmuszeni podróżować z wyciągniętym smartfonem i aplikacją pożerającą baterię. Czyli wszystko zostaje po staremu.

Wielka szkoda. Główną ideą stojącą za Pokemon GO Plus powinno być właśnie oderwanie się od ekranu smartfonu. Za pomocą gadżetu mieliśmy dać odpocząć baterii.

zrzut-ekranu-2016-09-09-o-14-47-50 class="wp-image-515438"

POkemon GO Plus zadebiutuje w Europie już 16 września.

Sugerowana amerykańska cena dodatkowego akcesorium to 35 dol. Zgaduję, że w momencie premiery, urządzenie będzie sprzedawane po 149 zł, a z czasem cena zejdzie do tej magicznego pułapu 99 zł.

Chociaż ConQuest zaznacza, że polska data debiutu urządzenia dopiero zostanie podana w następnych dniach, wraz z europejską premierą gadżetu nie powinno być problemu z dostępnością Pokemon GO Plus.

REKLAMA

Pytanie, ilu z was zdecyduje się na wcale nie tak tani gadżet, gdy największa eksplozja popularności Pokemon GO jest już za nami.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA