REKLAMA

Znamy wszystkie elementy europejskiego zestawu PlayStation VR. Są niespodzianki

Na kanale PlayStation Acess opublikowano film przedstawiający skład zestawu PlayStation VR, jaki już za kilkanaście dni pojawi się na sklepowych półkach.

30.09.2016 11.47
Pokaz PlayStation VR w Warszawie
REKLAMA
REKLAMA

Pudełko z goglami wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR jest zaskakująco duże i pojemne. Wszystko dlatego, że poza samym hełmem, w skład zestawu wchodzi wiele dodatkowych akcesoriów oraz elementów.

Podstawowy zestaw PlayStation VR to nie tylko gogle wirtualnej rzeczywistości, ale również:

 • Moduł procesora - tak zwane „serce” PlayStation VR, będące pośrednikiem w wymianie informacji między konsolą oraz goglami. Moduł procesora posiada własny system chłodzenia i przyjmuje na siebie sporą część obliczeń związanych z generowaniem wirtualnej rzeczywistości, a także przestrzennego dźwięku.
zrzut-ekranu-2016-09-30-o-10-50-00 class="wp-image-519271"

To właśnie za pomocą modułu procesora będziemy w stanie przerzucić obraz z gogli PSVR również na ekran telewizora. Wszystko po to, aby inni domownicy widzieli nasze poczynania, lub nawet przyłączyli się do rozgrywki, o ile pozwolą na to producenci gry wideo.

 • Słuchawki stereo - jedno z dwóch zaskoczeń. W wielkim pudełku z PlayStation VR znajdziemy podstawowej jakości dokanałowy zestaw słuchawkowy SONY. Nie mylcie go ze słuchawką i mikrofonem dodawanym do samej konsoli PlayStation 4.
zrzut-ekranu-2016-09-30-o-10-49-42 class="wp-image-519272"
 • Ściereczka do przecierania soczewek - kolejne drobne, pozytywne zaskoczenie. Do zestawu została dołączona ściereczka do czyszczenia gogli VR, która nie porysuje soczewek ani innych elementów hełmu za ponad półtora tysiąca złotych.
zrzut-ekranu-2016-09-30-o-10-50-41 class="wp-image-519269"
 • Płyta z wersjami demonstracyjnymi gier - zaraz po podłączeniu PlayStation VR do konsoli będzie można przetestować kilka dem gier dedykowanych wirtualnej rzeczywistości. Niestety, płyta wytłoczona na rynek europejski znacząco różni się od płyty na rynku północnoamerykańskim.

Gracze w USA dostaną kilkanaście wersji demonstracyjnych. My - tylko osiem. Na płycie znajdziecie takie tytuły jak EVE Valkyrie, RIGS, PlayStation VR Worlds, Driveclub VR, Tumble VR, Wayward Sky, Headmaster oraz Battlezone.

Brakuje mi dema Resident Evil 7, które można rozegrać w całości za pomocą PSVR. Jestem za to bardzo podekscytowany wersją demonstracyjną Driveclub VR. Zachodni recenzenci twierdzą, że to pierwsza gra wyścigowa, w której efekt wirtualnej rzeczywistości po prostu działa.

zrzut-ekranu-2016-09-30-o-10-51-17 class="wp-image-519268"

Do tego w skład zestawu dochodzą oczywiste oraz niezbędne do działania elementy:

 • Kabel połączeniowy gogli VR
 • Kabel HDMI
 • Przewód USB
 • Kabel zasilania
 • Zasilacz
 • Karta gwarancyjna
 • Skrócona instrukcja obsługi

Wielkim nieobecnym jest kamera PlayStation, którą musicie dokupić we własnym zakresie.

Ta jest niezbędna do działania PS VR. To właśnie za pomocą PS Camery konsola rozumie położenie naszej głowy i przekłada je na realistyczne doświadczenia podczas rozglądania się, przechylania na boki, wstawania, siadania i tak dalej.

Mam nadzieję, że informacja o braku kamery PlayStation będzie odpowiednio oznaczona, a niedzielni gracze, chcący nabyć gogle VR, nie będą rozczarowani brakiem niezbędnego elementu podczas podłączania świeżo zakupionego zestawu do zabawy w wirtualnej rzeczywistości.

playstation-vr-7 class="wp-image-516917"
Przeładowuję magazynek w uzi za pomocą pałeczek Move

Drugim nieobecnym są pałeczki Move. Chociaż nie każda gra je wykorzystuje, to właśnie za pomocą tych kierunkowych kontrolerów doświadczenie wirtualnej rzeczywistości jest najlepsze. Pałeczki udające pistolety generują niesamowity, naprawdę niesamowity efekt. Rozgrywka przy ich użyciu jest nieporównywalnie przyjemniejsza i bardziej naturalna, niżeli trzymając w dłoniach kontroler DualShock 4.

PlayStation VR zadebiutuje w Polsce już 13 października 2016 roku, w sugerowanej cenie 1769 złotych.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA