REKLAMA

Netflix w UPC Polska! To będzie prawdziwa gratka dla miłośników dobrych filmów i seriali

Mamy miłą niespodziankę dla klientów UPC. Już w przyszłym roku, dzięki podpisaniu umowy pomiędzy Libery Global i największym serwisem parającym się streamingiem wideo na świecie, dostępny będzie Netflix w UPC Polska.

14.09.2016 13.15
Netflix w UPC
REKLAMA
REKLAMA

Liberty Global to międzynarodowa korporacja, która jest właścicielem dostawcy usług telekomunikacyjno-telewizyjnych UPC. Jest jednocześnie właścicielem UPC Polska, czyli jednego z dostawców internetu i telewizji w naszym kraju. Dekodery tego dostawcy umożliwią niedługo dostęp do mnóstwa nowych treści.

Na zakończonych negocjacjach Liberty Global z Netfliksem skorzystają również polscy klienci i pojawi się Netflix w UPC.

Przedstawiciele właściciela UPC chwalą się, że ich “boksy” dostarczające telewizję do domów użytkowników będą oferowały dostęp do treści z Netfliksa w 30 krajach, gdzie firma świadczy swoje usługi. Obejmuje to cały region CEE (Europa Wschodnia i Środkowa), w tym Polskę.

Podpisanie umowy pomiędzy Liberty Global i Netfliksem ogłoszono dzisiaj w Holandii. To fuzja dwóch gigantów - operatora telewizji kablowej, który chwali się pozycją największego dostawcy usług tego typu na świecie i sprzedaje do tego stałe łącza oraz największego serwisu VOD świata.

Netflix z jednej strony walczy, a z drugiej współpracuje z telewizjami z całego świata.

Oferta Netfliksa, gdzie nie nie ma żadnych reklam i linearnej ramówki, w ramach zryczałtowanego abonamentu uzyskuje się dostęp do ogromnych zasobów treści wideo, stoi w opozycji do klasycznej telewizji. Nie przeszkadza to jednak Netfliksowi współpracować z wieloletnimi graczami na tym rynku, gdy niesie to korzyści.

Ze względu na to, że w przeszłości Netflix sprzedał w Polsce prawa do emisji swojego sztandarowego serialu House of Cards, to nie mógł oferować tego serialu w naszym kraju. Podobne sytuacje były np. we Francji. Nie zapowiada się jednak, by Netflix zaczął znów oferować swoje treści na wyłączność.

Netflix po prostu chce dotrzeć do większej liczby klientów, a UPC uatrakcyjnia swoją ofertę.

Co ciekawe, Liberty Global nie pierwszy raz wchodzi w partnerstwo z Netfliksem. Właściciel UPC jest bowiem również odpowiedzialny za Virgin Mobile, czyli operatora telefonii komórkowej, który w Wielkiej Brytanii wszedł w partnerstwo z Netfliksem w 2013 roku.

Mariaże telewizje z usługami VOD nie są zresztą niczym szczególnym. Coraz więcej stacji telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych ma własne serwisy VOD, a podobną taktykę ma polskie HBO oferując HBO GO. Z kolei nc+ oferuje klientom aplikację nc+ GO.

W pierwszej kolejności Netflix w ramach usług telewizyjno-internetowych Liberty Global zostanie udostępniony w formie aplikacji na dekoder Horizon w Holandii.

REKLAMA

Na polskim rynku Netflix w UPC pojawi się natomiast w przyszłym roku, ale dokładna data debiutu nie jest jeszcze znana. Przedstawiciele Libery Global podkreślają, że pozwoli to jeszcze wygodniej przełączać się pomiędzy zwykłą telewizją kablową, a obrazem z ze streamingu.

Integracja aplikacji Netflix w dekoderach Horizon pozwoli wybrać aplikację jako źródło treści bez konieczności dokupywania dodatkowego sprzętu i przełączania źródła obrazu - będzie można też zrezygnować z aplikacji Smart TV, które często działają bardzo wolno i utrudniają cieszenie się filmami i serialami.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA