REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Wszystko, co musisz wiedzieć o aparacie w iPhonie 7

Nowy iPhone 7 stał się faktem. Jedną z najważniejszych nowości jest aparat fotograficzny. Zobaczmy, jak działa.

08.09.2016
9:24
Wszystko, co musisz wiedzieć o aparacie w iPhonie 7
REKLAMA
REKLAMA

iPhone 7 ponownie będzie dostępny w dwóch wersjach. Mniejsza, z ekranem o przekątnej 4,7 cala, jest wyposażona w dwa aparaty: po jednym z przodu i z tyłu.

Nowości w tylnym aparacie to przede wszystkim jaśniejszy obiektyw o świetle f/1.8. Zapewnia on ten sam, dość wąski kat widzenia. Rozdzielczość matrycy to 12 megapikseli. Drugą ważną nowością jest stabilizacja optyczna, która tym razem będzie dostępna w mniejszej wersji iPhone’a. Aparat zapisze też pliki RAW w formacie DNG.

Znacznie ciekawiej wygląda podwójny aparat w iPhonie 7 Plus.

W tej wersji znalazł się podwójny aparat. Dwie matryce mają po 12 megapikseli, ale moduły różnią się obiektywami. Jeden z nich to obiektyw dokładnie taki, jak w podstawowym iPhonie 7. Ma on odpowiednik ogniskowej 28 mm i światło f/1.8.

Drugie szkiełko to “teleobiektyw”. Apple mówi o dwukrotnie węższym kącie widzenia, co ma być bardzo dobrym rozwiązaniem do fotografowania portretów i oddalonych obiektów. Niestety ten obiektyw ma jednocześnie zdecydowanie niższą jasność wynoszącą f/2.8.

iphone-7-plus-aparat class="wp-image-515244"

iPhone 7 Plus pozwala na stosowanie zoomu optycznego o krotności 2x, bez utraty jakości. Aparat po prostu przełączy się na bonusowy obiektyw. Jeśli zdecydujemy się dodać do tego zoom cyfrowy, krotność przybliżenia wyniesie 10x. W przypadku podstawowego iPhone’a 7 - 5x.

W większym iPhonie również nie zabrakło optycznej stabilizacji obrazu jak i zapisu plików RAW.

Pojawiły się też nowości w oprogramowaniu. Aparat iPhone’a 7 Plus ma specjalny tryb portretów, w którym algorytmy pozwalają na wiarygodne (choć programowe) rozmywanie tła za fotografowaną osobą. Przykłady pokazane przez Apple wyglądają o wiele lepiej niż analogiczne rozwiązanie w smartfonach Huawei. Wykrywanie krawędzi wydaje się być znacznie bardziej precyzyjne.

Lepsze selfie, lepsze filmy

Obie wersje iPhone’a 7 mają też lepszą przednią kamerkę. Rozdzielczość wzrosła z 5 do 7 megapikseli. Zdjęcia wykonamy dużo szybciej, bo już po 25 milisekundach.

Oba smartfony mają też lepszy tryb filmowania. W obu mamy 4K przy 30 kl/s i 1080p przy 30/60 kl/s. Ostatnią nowością, która trafiła do obu smartfonów, jest poczwórna dioda LED.

REKLAMA

Aparat w iPhone 7 Plus prezentuje się naprawdę ciekawie. Zmian jest dużo i wygląda na to, że są to zmiany przemyślane. Szkoda tylko, że ponownie największe nowości foto trafiają do dużego iPhone’a. Fani fotografii mobilnej chyba powinni przywyknąć do dużych urządzeń.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA