ROZDAJEMY SPRZĘTY!
Rotated image 1Image 2Rotated image 3Image 4Image 4
Close small
REKLAMA

Apple podwaja pojemność iPadów - więcej miejsca i... nowe ceny

Apple widocznie zauważył, że 16 GB pamięci bez możliwości rozszerzenia to zdecydowania za mała ilość w 2016 roku. Dlatego zdecydował się dopasować pojemność niemal wszystkich swoich produktów do rynkowych standardów.

08.09.2016 15.31
ipad
REKLAMA
REKLAMA

Podczas ostatniej konferencji dowiedzieliśmy się nie tylko, że nowe iPhone’y będą dostępne w wersjach pojemnościowych 32, 128 oraz 256 GB, ale też, że bazowa pojemność starszych iPhone’ów 6s oraz 6s Plus zostanie zwiększona z 16 do 32 GB. Podobny zabieg dotyczy też tabletów iPad, które będą mieć co najmniej 32 GB pamięci flash.

Do tej pory tylko najnowsze iPady Pro mogły pochwalić się co najmniej 32 GB pamięci. Starsze modele iPad Air 2, iPad mini 4 oraz iPad mini 2 miały dwa razy mniejszą ilość miejsca. Teraz Apple zdecydował się ją podwoić. Przy okazji zrezygnował z wersji pojemnościowych 64 GB.

Zamiast nich pojawiły się tablety wyposażone w 128 GB pamięci. Jeżeli dany tablet już wcześniej taką ilość pamięci (tak jest w przypadku iPad mini 4), to zdecydowano się na obniżenie jego ceny. Nie wprowadzano tu wersji 256 GB, które są zarezerwowane dla iPadów Pro. A skoro jesteśmy przy iPadach Pro, to obniżono cenę ich wersji ze 128 GB oraz 256 pamięci. Obniżki wynoszą kolejno 50 oraz 100 dol.

Oto stare ceny iPadów:

ceny-ipad-2016 class="wp-image-515234"

Oraz ich nowy koszt:
ceny-ipad-2015

Co tu dużo mówić, decyzja Apple mnie cieszy, ponieważ firma z Cupertino w końcu pod względem ilości pamięci zachowuje rynkowych standardów.

REKLAMA

Niestety coraz więcej firm w swoich smartfonach stosuje co najmniej 64 GB pamięci i moim zdaniem naprawdę dużo wody w Wiśle upłynie, zanim Apple zdecyduje się na ponowne podwojenie bazowej pojemności swoich produktów. Oznacza to, że za rok prawdopodobnie ponownie będzie pod tym względem daleko za konkurencją.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA